“Не такі” діти

Сьогодні, 2 квітня, Міжнародний день поширення інформації про аутизм

Проблема аутизму у всьому світі з кожним роком стає все актуальнішою, а в Україні чомусь про неї вперто замовчують. Хоча розлади спектру аутизму зустрічаються не менш часто, ніж цукровий діабет, синдром Дауна чи ДЦП, чіткого означення цьому явищу немає й досі.
Ані причин виникнення, ані однозначних симптомів, ані способів лікування ніхто не знає. Є версія, що аутизм – це не хвороба, а симптоматика, яку окреслили одним словом.
Серед основних критеріїв аутизму – розлад спілкування, поведінки й уяви. Як наслідок – особливе бачення світу, часто із супутніми діагнозами (відсутність зору, слуху, розумова відсталість). Аутисти бачать не ціле, а деталі. Більше уваги приділяють предметам, а не людям. Не розуміють жартів, не вміють наслідувати поведінку. Але постійно повторюють свої ритуали, тому важко сприймають зміни. Не розуміють відчуттів іншої людини і не сприймають іншого досвіду. Мають дуже розвинену пам’ять, а 10% із них – ще й особливі здібності до музики, малювання, математики тощо. Такі люди можуть мати як дуже високий інтелект, так і повний розлад розумової діяльності.
Медики наголошують, якщо батьки помітили відхилення у розвитку свого малюка, потрібно одразу звернутися до педіатра та невролога своєї поліклініки. У світі дітей-аутистів можуть виявити у віці до 18 місяців, максимум – до трьох років. В Україні офіційний діагноз аутизм зазвичай ставлять не раніше чотирьох років. До цього віку лікарі пояснюють відхилення у поведінці дитини “затримкою розвитку”.
Медики наголошують, якщо батьки помітили відхилення у розвитку свого малюка, потрібно одразу звернутися до педіатра та невролога своєї поліклініки. В Україні офіційний діагноз аутизм зазвичай ставлять не раніше чотирьох років
Аби розповісти мешканцям та гостям нашого міста про те, що таке аутизм, чому його не варто боятися та як можна підтримати дітей і дорослих, які живуть з аутизмом, від сьогодні і упродовж місяця у Львові проведуть серію акцій “Львів у блакитному”, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
Основним заходом інформування про аутизм є масовий флеш-моб біля входу в Ратушу, який продемонструє підтримку людей з аутизмом. Організовують акції до Всесвітнього дня інформування про аутизм батьки дітей, які живуть з аутизмом, студенти Українського католицького університету та школярі Львівської лінгвістичної гімназії.
Упродовж місяця у Львові також відбудуться кінопокази, лекції, флеш-моби, зустрічі у форматі “рівний рівному”, а серед школярів проведуть конкурс короткометражок про аутизм. До речі, в міжнародний день поширення інформації про аутизм кожного бажаючого організатори заохочують одягтися у блакитне.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4975 / 1.55MB / SQL:{query_count}