У чому користь черемші?

“Зараз на львівських ринках можна побачити дуже багато черемші. Ніколи її не купувала, але кажуть, що вона не лише смачна, а й надзвичайно корисна, бо здатна поповнити організм вітамінами. Поясніть, будь ласка, в чому користь черемші, як часто її можна їсти та кому вона протипоказана?”

Іванка Гнип, м. Львів


Ольга Калита, терапевт, гастроентеролог:
– Так черемша (інша назва цієї рослини – ведмежа цибуля) справді допомагає організму впоратися з нестачею багатьох вітамінів навесні. Щодо вмісту вітаміну С вона випереджає всі цитрусові!
Це природний антиоксидант, який активізує імунітет, позбавляє сонливості, знижує тиск, усуває розлади кишківника, чудово очищає кров, а ще зміцнює стінки судин і не дає накопичуватися холестерину в крові. Крім того, ведмежу цибулю можна застосовувати при кашлі, бронхітах, гнійних отитах, ревматизмі, для нормалізації обміну речовин.
Салат із черемші можна їсти хоч щодня, але небагато. Денна норма – не більш ніж 10-20 листочків. При надмірному споживанні  черемші може загостритися виразкова хвороба, виникати біль голови, порушитися сон. Не варто їсти її тим, у кого хронічні захворювання шлунка, жовчевого міхура та підшлункової залози.
Найкорисніша черемша – свіжа, бо при температурній обробці втрачаються майже всі вітаміни, що містяться в ній. Вибираючи на ринку ведмежу цибулю, дивіться, аби вона була свіжа, листочки цілі. Зберігайте черемшу в свіжому вигляді у мішечку в холодильнику, попередньо промивши і просушивши, не більше чотирьох діб.
Для тривалого зберігання її краще заморожувати. Для цього черемшу досить промити, обібрати (можна нарізати), а потім розкласти в пакетики і покласти до морозильної камери. Спожити бажано аж до наступної весни.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4952 / 1.54MB / SQL:{query_count}