Кому не можна бути донором крові?

“Побачила оголошення в соцмережах про те, що потрібні донори крові для наших поранених бійців. Хотіла здати кров, але маю проблеми з нирками, тож думаю, що не можу стати донором. Скажіть, будь ласка, кому не можна бути донором крові?”

Мар’яна Кравець, м. Львів


Ярослав Дяків, головний лікар Львівської обласної комунальної станції переливання крові:
– Донором крові  може стати кожна здорова людина віком від 18 до 60 років, але основною і найбільш повноцінною групою є особи від 20 до 40 років, кровотворна система яких здатна швидко поновлювати крововтрату, а серцево-судинна, нервова і гормональна системи сформовані та стабільні.
До здачі крові не допускають осіб, які важать менш ніж 50 кілограмів і мають зріст менш як 150 сантиметрів. Донорами не можуть бути й ті, що пережили хвороби, які передаються через кров (інфекційні), ті, в яких діагностували СНІД,  а також носії ВІЛ, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, люди з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, захворюваннями нирок, органів травлення, ті, що мають проблеми із зором, у яких на тілі татуювання або пірсинг. 
Перед здачею крові раджу:
– повечеряти, але відмовитися від жирної їжі, молочних продуктів;
– випити солодкого чаю, узвару, соку, морсу, компоту, мінеральної води, їсти хліб, сухарі, варені крупи, макарони, зварені на воді, без масла, овочі, фрукти (окрім бананів);
– не заживати ліків (особливо тих, що містять анальгін і аспірин) за 72 години до процедури;
– добре відпочити, виспатися;
– легко поснідати перед процедурою;
– не вживати спиртного за 48 годин до процедури;
– не курити за дві години до та дві години після процедури.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4538 / 1.53MB / SQL:{query_count}