Не дай СНІДу шансу!

У Львові понад 200 осіб безкоштовно тестувалися на наявність ВІЛ-інфекції. Дізнатися про свій статус найбільше хотіли молодь і зрілі люди

Щороку у Львові реєструють тисячу ВІЛ-позитивних осіб. Якщо ще кілька років тому СНІД був хворобою лише наркоманів, то зараз носіями вірусу імунодефіциту людини є особи з благополучних сімей. Переважно ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом.
Цими вихідними всі охочі мали змогу пройти експрес-тестування на наявність ВІЛ-інфекції. Безкоштовну й анонімну акцію під гаслом “Не дай СНІДу шансу!” в одному з супермаркетів міста провели фахівці Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом разом із представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Наталія та її старша сестра Ірина перевірялися на наявність ВІЛ-інфекції вперше. В обох результати негативні – вірусу імунодефіциту не виявили. Кажуть, що причин для хвилювання не було, проте завжди краще знати напевно. “Ми завжди думаємо, що та чи інша хвороба нас ніколи не стосуватиметься. Але це не так. Зараз люди настільки непередбачувані, що навіть ті, кому, здавалося б, довіряєш на всі сто, можуть від тебе багато чого приховати. Так сталося з одними моїми друзями…” – розповіла Ірина.
Результати Романа також негативні. З його слів, дбати про своє здоров’я потрібно постійно, а такі безкоштовні акції – хороша нагода для тих, у кого часу, як завше, не вистачає. 
Як розповіла “Львівській Пошті” молодший експерт Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Наталія Герез, за чотиригодинну акцію протестувати вдалося 202 львів’ян, із яких 109 – жінки.
“Безкоштовно тестувалися на наявність ВІЛ-інфекції люди різних вікових категорій. Наприклад, віком до 17 років було 26 осіб, 18 – 24 роки – 97, 25 – 49 років – 70, 50 років і старші – дев’ятеро осіб. Отож можна зробити висновок, що молодь і підлітки (адже з 14 років можна тестуватися без батьків) таки цікавляться своїм здоров’ям, їх турбують питання ВІЛ. Крім того, сексуально активна і важкодоступна група серед загального населення (25 – 49 років) також виявляє активну позицію щодо отримання відомостей про свій ВІЛ-статус, адже серед осіб віком за 40 шириться міф, що ВІЛ їх не стосується. Насправді він стосується кожного”, – зазначила Наталія Герез. 
Наше населення не насторожене щодо ВІЛ-інфекції. У людей сформовані стереотипи, що такої інфекції нема у Львові
З її слів, крім Львова, акція “Не дай СНІДу шансу!” пройшла також у Києві, Запоріжжі, Кривому Розі, Одесі. Якщо в нашому місті результати всіх тестувань були негативними, то в решті міст були й позитивними.
Як зазначила головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська, такі соціальні акції дуже важливі. “Наше населення не насторожене щодо ВІЛ-інфекції. У людей сформовані стереотипи, що такої інфекції нема у Львові, – розповіла “Пошті” співрозмовниця. – Тішимося, що люди були дуже активними. Вже за першу годину протестували майже 50 осіб, хоча ми розраховували на 20”.
Мар’яна Служинська нагадала: з цього тижня  до 22 грудня на Львівщині триватиме загальнообласна інформаційно-просвітницька профілактична кампанія щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, у рамках якої жителі Львівщини можуть пройти безкоштовне анонімне тестування на виявлення ВІЛ-інфекції. 
Акція безкоштовного анонімного тестування на виявлення ВІЛ-інфекції проходитиме в усіх лікувально-профілактичних закладах області. Для обстеження на наявність ВІЛ-інфекції необхідно звернутись у Львівський обласний центр із профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Львів, вул. Ли­сенка, 45) або в кабінет довіри чи кабінет інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.
Будь-яку інформацію з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу можна отримати за телефоном Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (275-19-23) щодня з 9.00 до 16.00 (крім вихідних і святкових днів).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4323 / 1.56MB / SQL:{query_count}