Марія Дмитрук, терапевт:
– Зміна атмосферного тиску впливає на рівень кисню у крові. Кровоносні судини головного мозку реагують на ці зміни звуженням або розширенням.
Перед дощем атмосферний тиск знижується, тому в багатьох людей у цей час болить голова. Крім цього, різкі перепади температури повітря пов’язані з порушенням балансу нейромедіаторів (насамперед серотоніну) в больових центрах головного мозку.
Восени і взимку “погодний” біль голови може турбувати навіть здорових людей. За похмурої погоди, опадів, в умовах короткого світлового дня організм потребує більше відпочинку.
Уникайте інших факторів, що провокують біль голови. До них належать нестача сну, деякі продукти (натуральна кава, червоне вино), стреси. У період різкої зміни погоди бажано пити більше рідини, гуляти на свіжому повітрі.
Полегшити напад болю допомагає масаж лобних, скроневих і потиличних м’язів, а також м’язів шиї. Допомагає застосування знеболювальних і заспокійливих препаратів, снодійного. Однак пам’ятайте, що ці ліки не можна приймати у великій кількості і часто, особливо без консультації з фахівцем.
Також лікар може призначити спеціальні препарати для поліпшення мозкового і серцевого кровообігу.