Леся Мишковська, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій:
– У Львівській області від початку року зареєстровано три випадки захворюваності людей на лептоспіроз. Це небагато (на три випадки менше, ніж за аналогічний період минулого року), але насторожує факт, що при дослідженні щурів, відловлених у районах області і Львові, у 50% зареєстрували лептоспіроносійство. Така велика кількість позитивних результатів загрожує інфікуванням людей, що проживають на території Львова й області.
Джерела гострого інфекційного захворювання людей – хворі та перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспіри із сечею та все заражають. Носії збудника лептоспірозу – щурі, польові миші, землерийки, їжаки. У побутових осередках резервуаром інфекції є щурі, велика рогата худоба, свині, собаки.
Заразитися можна під час купання, пиття води з відкритих водойм, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, вживанні продуктів, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру та слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового тракту. Захворювання характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів, і воно супроводжується хвилеподібною гарячкою. Недуга від людини до людини не передається.
Щоб не захворіти на лептоспіроз, необхідно: дотримуватись правил особистої гігієни; мити руки перед вживанням їжі; не купатись у забруднених водоймах; не пити води з невідомих джерел; не допускати забруднення гризунами харчових продуктів і питної води; проводити систематичні дератизаційні заходи.