Як зміцнити імунітет навесні?

“З настанням тепла завжди чомусь стаю млявою, сонною, дуже виснаженою. Друзі кажуть, що то на мене так впливає весна – вітамінів у продуктах вже майже немає, і організм, який у той час особливо потребує корисних речовин, дуже вразливий до розмаїтих вірусів. Скажіть, будь ласка, як можна зміцнити імунітет навесні?”

Роксоляна Бандуровська, м. Львів


Оксана Калита, імунолог:
– Початок квітня – час “останнього ривка” респіраторних вірусних інфекцій на тлі ослабленого імунітету. Річ у тім, що віруси дуже вільно почуваються при високій вологості і температурі повітря від плюс двох до плюс 11 градусів. Важливо враховувати і те, що під час весняного потепління концентрація вірусів у повітрі збільшується в сотні разів (особливо у багатолюдних місцях). 
Понад те, вірус грипу здатен переміщуватися вентиляційними шахтами всередині будівель! Тому такими важливими є щоденні профілактичні  заходи. Раджу споживати цибулю, часник, лимони, багаті на фітонциди. Віддавати перевагу хлібу, спеченому із пшеничного та житнього борошна грубого помелу, взятих порівну (до тіста ще можна додати кунжуту, лляного і гарбузового насіння). Саме такий хліб є джерелом вітамінів групи В, а також А, Р і Е. 
Не варто без потреби і порад лікаря купувати препарати на основі женьшеню і елеутерококу. У той же час можете сміливо вживати такі делікатні природні імуномодулятори, як журавлина, калина, обліпиха, лайм, фейхоа. Навесні наш організм потребує багато кальцію, тож важливо щодня випивати кілька склянок молока або з’їдати як мінімум 150 грамів сиру. Для кращого засвоєння кальцію можна споживати шпинат, петрушку, чорнослив, але зменшити кількість кухонної солі (вона знижує всмоктуваність солей кальцію).
Взагалі-то я б не радила дуже зациклюватися на питаннях зміцнення імунітету. Радше рекомендувала б регулярний прийом полівітамінів, тривалий сон, добре харчування. Навесні – ніяких дієт! Не забувайте, що бувають ситуації, коли стимулювання імунітету категорично протипоказане, наприклад, під час вагітності або ж у період підготовки до неї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4787 / 1.54MB / SQL:{query_count}