Кліщі прокинулися та розпочали “сезон полювання” на людей. І якщо в минулі роки перші укуси фіксували не раніше травня, то цього року такі випадки траплялися вже й у березні! Минулого місяця у Львові жертвами кліщів стали 20 осіб! А якщо врахувати те, скільки з них не звернулося по допомогу лікарів, то цифру цю можна помножити щонайменше на два.
Зі слів начальника епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби України у Львівській області Оксани Пушкарьової, найактивніші кліщі у парках – “Погулянка”, Стрийському та Сихівському. Медики застерігають: кліщі переносять небезпечні хвороби, а укусу одразу й не зауважиш…
Минулого року на Львівщині офіційно зареєстрували 1 025 випадків присмоктування кліща, з них 682 у Львові (найчастіше інциденти ставалися у Сихівському лісі, Брюховичах, в парку “Погулянка”, Снопківському та Стрийському парках, трохи менше у парку “Залізні води”, Парку ім. Б. Хмельницького та в Шевченківському гаю).
“Присмоктування кліща дуже небезпечне. У людини може розвинутися інфекційна недуга, яку називають хворобою Лайма, – розповідає “Пошті” Оксана Пушкарьова. – До прикладу, з усіх зареєстрованих торік випадків це захворювання виявили у 105 осіб. А все через те, що більшість людей (точніше 76) після укусу видаляли кліща самотужки і зверталися по медичну допомогу вже при появі клінічних ознак захворювання”.
Минулого року на Львівщині офіційно зареєстрували 1 025 випадків присмоктування кліща, з них 682 у Львові
Зі слів епідеміолога, початок хвороби Лайма за проявами дуже подібний на звичайну застуду або грип. Тож небезпідставну тривогу повинні викликати збільшення лімфатичних вузлів, біль у суглобах, м’язах, навіть незначне підвищення температури. У 60-70% інфікованих на місці укусу кліща через якийсь час з’являється червона пляма, мігруюча еритема, яка з часом збільшується у розмірах і може сягати 20-30 і більше сантиметрів у діаметрі, що, зі слів епідеміолога, є прямим показанням для звернення до фахівця і лікування хвороби Лайма.
Оксана Пушкарьова радить усім, хто повернувся з прогулянки парком чи лісом, уважно оглянути не лише себе і своїх рідних, але й одяг, квіти, гриби, які принесли, кота, пса, які з вами були. При підозрі на укус треба відразу ж іти до лікаря. “Присмоктується кліщ лише у певних місцях, де тонша шкіра: за вухом, під грудьми, на шиї, в паховій ділянці, – пояснює епідеміолог. – Йдучи у місця ймовірного скупчення кліщів, бажано надягати світлі однотонні та щільно прилягаючі до тіла речі, щоб було легше помітити кліщів, які повзають. Голову треба обов’язково прикрити панамою чи кепкою”.
Вдома, після прогулянки, варто одразу ж зняти одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати і випрасувати. Не можна залишати його біля ліжка чи тим паче лягати спати в ньому. Слід пам’ятати: витрушування одягу не позбавляє від кліщів!