Оздоровлення водою

Завдяки гідромасажу можна позбутися болю в спині, нормалізувати тиск, навіть схуднути. Але вагітним і тим, що мають проблеми зі шкірою, приймати такі ванни не варто

фото: архів
Вода, як відомо, основа життя, а часті водні процедури – одна із запорук міцного здоров’я. Незалежно від того, стаєте ви під душ чи приймаєте ванну, цілющі властивості води покращують стан шкіри, роблять її еластичнішою, пружнішою, дозволяють на довше зберегти молодість і красу. 
Проте ще більша користь для здоров’я від підводного масажу, або, як його ще називають, гідромасажу, який можна використовувати не лише для розслаблення м’язів, надання стрункості фігурі, а й для лікування багатьох хвороб. 
До речі, весна – чи не найкраща пора для проходження курсу гідромасажу: можна з легкістю подолати стресові для організму періоди перебудови, а ще зміцнити ослаблений імунітет і подарувати собі чудовий настрій. При цьому жодних обмежень у віці не існує – така  процедура неодмінно сподобається і малому, і старому.

Для здоров’я, краси та фігури

Користь гідромасажу, тобто впливу на тіло людини струменя води, змішаного з повітрям, безсумнівна. 
Зі слів завідувача відділення водо- і теплолікування клінічної лікарні Львівської залізниці Ігора Чернигевича, завдяки підводному масажу можна досягти значних успіхів як у профілактиці, так і в лікуванні остеохондрозу, захворювань нервової системи, різних ендокринних порушень, а також вивихів і переломів, особливо в післяопераційний період. Хворі на радикуліт кажуть, що після курсу гідромасажу у них зникають біль і набряки кінцівок.
На переконання лікарів, кілька сеансів підводного масажу здатні оздоровити як повноцінна відпустка, адже він позбавляє стресів, нормалізує артеріальний тиск, сон. Добре робити такий масаж й у клімактеричний період, при венозному застої, набряках, дисфункції кишківника, загальній детоксикації організму.
Чи не найбільше уподобали собі гідромасаж жінки, бо він не лише покращує структуру тіла, робить шкіру пружнішою, а й ефективно позбавляє надлишкової ваги. Зі слів медичної сестри кабінету гідромасажу Анни Юнко, аби скинути три-п’ять кілограмів, достатньо пройти курс із п’яти-десяти ванн (максимальний ефект досягається при десяти сеансах масажу). Причому зменшення ваги внаслідок дії гідромасажу дає сталий ефект.
“Якщо людина не переїдатиме, виконуватиме комплекс фізичних вправ, зайві кілограми їй не загрожують”, – переконує Анна Юнко.

Кому можна, а кому ні

Перед тим як іти на гідромасаж, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, адже існує цілий ряд заборон. 
Серед захворювань, що належать до протипоказань для проходження курсу гідромасажу, Анна Юнко назвала усі хвороби з гострим перебігом: ішемія, інфаркт міокарда, сечокам’яна хвороба, запалення шкіри, крововилив, епілепсія, тромбози і туберкульоз. Не рекомендується приймати гідромасажні ванни й тим, хто має онкологічні недуги, а також вагітним.

Принцип дії

Механізм гідромасажу дуже простий. Процедуру проводять за допомоги установки для підводного масажу. Температура води у ванні комфортна – 35-37 градусів. “Спочатку впродовж кількох хвилин людина перебуває у ванні. Це потрібно для того, щоб розслабилися м’язи. Далі медсестра або масажист вмикає установку, струмінь води під тиском три атмосфери потрапляє у шланг і ним же колоподібними рухами масує певні ділянки тіла, оминаючи нирки, хребет, молочні залози і серце”, – пояснює спеціаліст. 
Анна Юнко каже, що перший сеанс гідромасажу, як правило, не повинен перевищувати 15 хвилин, подальші – триваліші, до півгодини. Ефект розслаблення після кожної процедури дуже сильний – спочатку відчувається легкість, майже невагомість, яка дуже швидко переходить у енергію, бадьорість.
До речі, йдучи на такий масаж, не забудьте прихопити ґумові капці, шапочку, купальник (або плавки – для чоловіків) і рушник. У Львові за один сеанс гідромасажу доведеться викласти від 40 до 120 гривень.

 Народження ідеї                            
Про цілющі властивості водних процедур знали ще давні римляни і єгиптяни. Прийняття ванн у той час вважалося ознакою достатку. Дослідницькі праці Гіппократа свідчать про те, що давньогрецький лікар надавав великого значення гідротерапії для процесу зцілення від серйозних хвороб.
Вплив водних процедур на людський організм активно вивчав шотландський письменник Тобайас-Джордж Смоллетт і дійшов висновку, що найбільше значення має саме вода, яка подається під тиском. Його дослідження містили прообраз сучасного гідромасажу. Католицький священик з Німеччини Себастьян Кнейпп поділився власними секретами гідротерапії, написавши книгу “Моє водолікування”.
Авторство винаходу гідрологічного, або підводного масажу приписують італійським братам Джакузі. У 1943 році син Кандідо Джакузі, молодшого з братів, захворів на ревматоїдний артрит. Півторарічній дитині прописали лікувальний масаж, який робив фізіотерапевт у клініці. Тоді Кандідо спало на думку використання у хатніх умовах насосів власної фірми, призначених для промислових потреб. Він сконструював пристрій – аераційний насос, який під час занурення у ванну видавав з водою масажувальний струмінь із суміші води та повітря. Це і був недосконалий прообраз гідромасажної ванни. Та головне інше – наслідки травми швидко минули, і дитина повернулася до повноцінного життя.
Пристрій, придуманий Кандідо Джакузі, відразу ж здобув популярність серед людей з різними хворобами. На початку 50-их років ванни з такими незвичайними насосами почали продавати в аптеках і магазинах медичного устаткування. Згодом їх стали пропонувати вже не лише з лікувальною метою, а й для зняття втоми, підвищення тонусу, покращення настрою. Першу гідромасажну ванну в 1968 році представила на ринку корпорація Jacuzzi Inc., вмонтувавши в її стінки форсунки, з яких бурлили потужні струмені води.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4423 / 1.59MB / SQL:{query_count}