Леся Мишковська, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру:
– Напад тварини на людину може призвести до дуже сумних наслідків, зокрема небезпечного вірусного захворювання тварин – сказу. Для людини джерелом збудника цієї інфекції є хворі дикі (переважно лисиці) або домашні тварини (собаки, коти). Вірус сказу виділяється зі слиною хворих тварин ще за 10-12 днів до появи перших ознак захворювання. Тому заразитися можна й від нібито зовсім здорової тварини.
Найнебезпечніші укуси в голову, шию, кінцівки. Період з моменту зараження до виникнення захворювання триває у людини від двох тижнів до року. Першими ознаками захворюваності на сказ є пекучий біль у місці укусу, безсоння, страх, розлади в роботі серця та органів дихання, можливий параліч. Отже, якщо людину покусала тварина або ж на тіло потрапила її слина, потрібно негайно звернутися по допомогу – найкраще в травмпункт за місцем проживання. Перед тим як іти до лікаря, рану треба промити проточною водою з милом, щоб змити слину.
Єдиний можливий і надійний спосіб убезпечитися від сказу – курс антирабічного щеплення. Воно безкоштовне, але проводять його кілька разів (залежно від стану хворого і стану тварини). Призначені ін’єкції необхідно прийняти повністю, без пропусків. Під час лікування не можна переохолоджуватись, перегріватись, перевтомлюватись і вживати спиртні напої.