Михайло Наконечний, лікар народної нетрадиційної медицини:
– Справді, з весняним авітамінозом найкраще бореться черемша. В її листі міститься багато корисних речовин, необхідних ослабленому організму: велика кількість вітаміну С, мінеральних речовин та мікроелементів, каротину, клітковини, цукру. Є в ній і фітонциди з вираженим антибактеріальним та протизапальним ефектом, які зміцнюють нервову систему, стимулюють діяльність серцево-судинної системи і покращують обмін речовин.
Черемша ефективно бореться з кашлем, бронхітом та ревматизмом. Водний настій листя черемші бажано пити при застуді, атеросклерозі, для загального зміцнення організму. Найкраще їсти її в сирому вигляді. Під час теплової обробки всі вітаміни і корисні речовини руйнуються! Салат із черемші раджу споживати щодня, але не зловживати ним. Денна норма – не більш ніж 5-10 листків.
Найкраще їсти його увечері, бо черемша має сильний запах часнику. Не варто споживати цю рослину вагітним та хворим на епілепсію. Протипоказана ведмежа цибуля при панкреатитах, гепатитах, запаленні шлунка і кишківника.