Впродовж останніх днів з Києва на Львівщину повертаються десятки людей, поранених під час Революції Гідності. Частину з них перевозять власним транспортом, частину – реанімобілями.
Тільки за минулу добу, зі слів мера Львова Андрія Садового, зі столиці прибули 25 постраждалих унаслідок сутичок із силовиками. 19 з них перебувають у медичних закладах, інших відпустили додому, бо вони не потребують госпіталізації, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
Міський голова Львова зауважив, що відправка поранених на лікування за межі України, яку організовують за потреби, повністю налагоджена. “З цим нема жодних проблем. Усі наші партнерські міста – Вроцлав, Перемишль, Люблін погодились допомогти постраждалим на Майдані. Медична служба працює досить якісно, – каже він. – Але сьогодні основним завданням є перевезення поранених з Києва до Львова, тому що тут безпечно і є можливість приділити їм більше уваги. Я собі тільки можу уявити шок, коли до київських лікарень привозять таку велику кількість постраждалих. Військові медики, які працюють в часі війни, психологічно готові таке сприймати, а простим медикам доводиться надзвичайно важко, але я дякую за їх мудрість“.
Медикаментами всі лікарні Львова забезпечені. Не мають потреби в ліках і медики та волонтери у Києві. Як зазначив “Пошті“ координатор проекту “Швидка медична допомога Майдану“ Юрій Дмитришин, набагато потрібнішими тепер є гроші на бензин. “Зараз між Львовом та Києвом курсують багато реанімобілів та інших автівок, які перевозять поранених і ліки. І аби вони курсували безперебійно, потрібні кошти. З ліками ситуація стабільна – їх вистачає“, – запевняє Юрій Дмитришин.
До теми
До подання необхідної медичної допомоги особам, які постраждали у Києві, цілодобово готові усі медичні заклади Львівської області, повідомляє прес-служба департаменту охорони здоров’я ЛОДА. “Просимо усіх громадян, що отримали травми того чи іншого характеру, не займатися самолікуванням – це може бути небезпечно для життя! У всіх медичних закладах області неухильно дотримуються права пацієнтів на захист персональних даних і конфіденційність медичної інформації“, йдеться у зверненні департаменту.
Перелік львівських лікарень, які подають допомогу постраждалим на Майдані:
* Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги (м. Львів, вул. Миколайчука, 9) – усі види травм.
* 8 міська клінічна лікарня (м. Львів, вул. Навроцького, 23) – опікові травми та всі види травм.
* Регіональний фтизіопульмонологічний центр (м. Львів, вул. Зелена, 477) – травми органів грудної клітки.
* Львівська обласна клінічна лікарня (м. Львів, вул. Чернігівська, 7) – травми органів черевної порожнини, серцево-судинної системи, лор-органів, очні травми, щелепно-лицеві травми.
* Львівський обласний шпиталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи (м. Львів-Винники, вул. Івасюка, 31) – травми органів черевної порожнини, кістково-суглобової системи, лор-органів, щелепно-лицеві травми.
Цілодобовий контактний телефон департаменту охорони здоров’я: (032) 276-45-92.
Диспетчерська обласного центру медицини катастроф: (032) 224-90-10; (032) 224-90-20.
Хочу зазначити, що погодилися всі! Окрім цього, жителі Східниці, які мають невеличкі приватні оселі й садиби, згодилися безкоштовно забезпечити постраждалих проживанням і харчуванням, навіть возити їх на лікувальні та реабілітаційні процедури у великі санаторії, готелі.
Вже відомо, що цими днями з Києва до Дрогобича приїхало кілька автобусів, у яких доправляли поранених переважно з Дрогобицького району. За потреби цих людей відразу скеровуватимуть до нас. Тобто перших пацієнтів очікуємо найближчим часом. Загалом готові прийняти як мінімум 200 осіб.
Окрім цього, в нашому курортному селищі вжили заходів щодо запобігання провокацій та надзвичайних ситуацій, створили всі умови для відпочинку та лікування потерпілих. Безпеку та конфіденційність їм гарантуємо! І взагалі я вважаю, що Західна Україна повинна бути взірцем дисципліни та порядку.