У міській дитячій клінічній лікарні Львова, що на вул. П. Орлика, 6, незабаром запрацює новий японський цифровий рентген-діагностичний комплекс. Вартість апарата – майже 1,5 млн грн.
Рентген-апарат, оцифровувач і термопринтер уже поставили. Але наразі вони працюють лише в тестовому режимі. Повністю функціонуватимуть тоді, коли лікарня отримає відповідну дозвільну документацію, на що, зі слів головного лікаря міської дитячої клінічної лікарні Дмитра Квіта, знадобиться кілька тижнів.
Як запевняє завідувачка рентгенівського відділення дитячої лікарні Нора Камінська, завдяки цьому апарату можна робити знімки усіх органів та систем пацієнтів: від новонароджених до тих, кому ще не сповнилося 18 років. “Апарат дозволить зменшити променеве навантаження, що особливо важливо для дітей із хронічною патологією, та швидше видавати результати. Якщо на старих рентген-апаратах така процедура займала 30-40 хвилин, то сучасний результати обстежень видаватиме за 5-7 хвилин на всіх доступних носіях”, – пояснює вона.
Як зауважив міський голова Львова Андрій Садовий, завдяки цьому устаткуванню лікарня зможе значно зекономити на проявних матеріалах і плівці, а головне швидше подати допомогу і поставити точний діагноз.

|
фото: ЛМР
|
“Сьогодні дітям, які потрапляють до лікарні з різними травмами, одразу ж роблять рентген, і вже за кілька хвилин знімок готовий – оцифрований. Його можна в електронному вигляді у режимі онлайн одразу ж передати лікарю для аналізування. Водночас це суттєва економія (65 тисяч гривень на рік) на роздаткових матеріалах. Але найголовнішими є час і роздільна здатність знімків, що дає змогу набагато краще оцінити ситуацію, поставити правильний діагноз і розпочати лікування”, – зазначає мер.
З його слів, окрім дитячої лікарні, сучасні рентген-апарати вже поставили в лікарні швидкої медичної допомоги та у 8-й лікарні. Для дитячої лікарні купили кілька важливих і потрібних апаратів, загальна вартість яких становить майже 4,2 млн грн. Окрім сучасного цифрового рентген-апарата, для відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених коштом міського бюджету придбали високочастотний респіратор ШВЛ для новонароджених, з допомогою якого за останні два місяці виходили двох немовлят, що важили при народженні до 600 грамів.
Вартість апарата – 350 тис. грн. А за позабюджетні гроші придбали біохімічний автоматичний аналізатор для клініко-діагностичної лабораторії, інкубатор для новонароджених, реанімаційно-хірургічний монітор. Все це обійшлося в майже 800 тис. грн. Купили й установку для озонотерапії, яку використовують при лікуванні важких хворих в умовах реанімаційного відділення, та нову ультразвукову систему для впровадження скринінгового ультразвукового обстеження кульшових суглобів за методом професора Р. Графа з метою своєчасного виявлення дисплазії кульшових суглобів у дітей раннього віку, яку дотепер у львівських державних закладах охорони здоров’я не застосовували.
Як уже писала “Пошта”, торік для покращення подання допомоги пацієнтам в дитячій лікарні запровадили електронні медичні картки. Зі слів Дмитра Квіта, це не лише скорочує час заповнення документів, а й допомагає контролювати роботу лікарів.
“Завдяки цій системі економимо час для оформлення медичної документації, посилюємо контроль за якістю її ведення, що, своєю чергою, дає змогу лікареві більше часу приділяти безпосередньому спілкуванню з пацієнтом. Інформація, що міститься в електронній медкартці, передається на робоче місце лікаря, який проводить обстеження та лікування хворого”, – зазначає головний лікар дитячої лікарні.