Що може зробити підошви неслизькими?

“У мене дуже зручне, але, на жаль, слизьке зимове взуття. Відверто кажучи, не всі вулиці міста вчасно посипають піском, тож під ногами ковзанка. Чула, що існують способи зробити підошви не такими слизькими. А ще знаю, що в продажу з’явилися спеціальні насадки проти ковзання. Скажіть, будь ласка, вони справді дієві?”

Олена Сковородюк, м. Львів


Іван Гайдук, працівник взуттєвої майстерні:
– Якщо підошви дуже слизькі, у взуттєвій майстерні вам наб’ють на них спеціальний матеріал, який перешкоджатиме ковзанню, або ж наклеять профілактичні наліпки, виготовлені з каучуку чи поліуретану. Це коштуватиме від 30 гривень. 
Коли ж не маєте на це часу або грошей, можете самі наклеїти на пі­дошви шматки поролону, двосторонній лейкопластир, наждачний папір (хрест-навхрест або “сходинкою”). Але оскільки матеріали ці мають здатність стиратися, то робити це доведеться дуже часто – ледь не щодня перед виходом з дому. Дещо надійніший спосіб – змастити підошви клеєм ПВА і на кілька хвилин поставити взуття у пісок, який приліпиться і перешкоджатиме ковзанню.
Якщо ж вам нічого з того, що я пропоную, не підходить, купіть у магазині чи на ринку спеціальні гумові насадки проти ковзання – так звані льодоступи. Це свого роду підошви проти ковзання. За їх допомоги можна уникнути переломів і травм узимку. Особливо актуальні вони для вагітних, літніх людей, дітей і тих, кому доводиться часто виходити на вулицю.
До речі, льодоступи легко і просто надягти на будь-яке взуття з 30-го по 45 розмір. Шипи-зірочки на них краще проникають у лід і забезпечують ще більшу стійкість. У Львові такі насадки коштують від 70 до 100 гривень. Придбати їх можна у спортивних магазинах або у тих, що торгують гірськолижним спорядженням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4421 / 1.53MB / SQL:{query_count}