Через масові заворушення в Києві на вулиці Грушевського, які відбулися цієї неділі, до столичних медичних закладів потрапило 103 людини, з них 61 правоохоронець, повідомляє УНІАН. Із 42 госпіталізованих, які постраждали внаслідок сутичок у центрі столиці, четверо у важкому стані (троє з тяжкими травмами очей – їм видалили очні яблука, ще одному ампутували кисть).
За інформацією Київської міськдержадміністрації, потерпілі перебувають в Олександрівській клінічній лікарні (близько 16 осіб), у лікарні швидкої допомоги (чотири особи), у клінічній лікарні №9 (п’ять осіб), у лікарні №17 політравм (три особи), у дитячій клінічній лікарні №7 (17-річний мітингувальник), в обласній клінічній лікарні Київської області (дві особи) та в клінічній лікарні №3. Вік постраждалих – від 17 до 59 років.
Серед осіб, котрі звернулися по допомогу до бригад “швидкої”, ймовірно, є львів’яни. На своїй сторінці у Facebook мер Львова Андрій Садовий зазначив: до нього надійшла інформація, що травмовані в сутичках з міліцією у Києві не завжди почуваються безпечно в столичних медичних закладах. Тож львівські лікарі виступили з ініціативою приймати на лікування до наших лікарень усіх поранених незалежно від місця проживання.
На базі двох львівських лікарень – 8-ої та Лікарні швидкої допомоги – створили умови для прийому постраждалих з Києва. Телефони: (032) 270-62-85 (8-ма лікарня, вул. Навроцького, 23); (032) 258-70-14 (Лікарня швидкої допомоги, вул. Миколайчука, 9).
Зважаючи на події, які зараз відбуваються у столиці, “Пошта” вирішила ще раз нагадати, про що варто подбати, виходячи на акції протесту, у що одягнутися та як захиститися від сльозогінного газу і ґумових куль.
Чого потребує Євромайдан

Медичній службі Євромайдану потрібні медикаменти для подання допомоги і зашивання ран потерпілих у сутичках, йдеться на сторінці Євромайдану у Facebook. А саме:
* респіратори;
* гемостатичні губки;
* лідокаїн у ампулах по 2 і 5 мл – 2%;
* шовний матеріал (нитки) з голкою;
* голкотримачі;
* затискачі хірургічні;
* ножиці;
* пінцети хірургічні;
* серветки марлеві стерильні для перев’язок;
* медичні маски (бажано марлеві);
* пантенол (спрей);
* спиртові серветки;
* термальна вода (спрей);
* еластичні бинти;
* лейкопластирі в котушках.
Як наголошують євроактивісти, ці речі можна приносити в Будинок профспілок (3 поверх, каб. 320) будь-коли. Телефон медслужби +38 (063) 197-03-03. До речі: Карети швидкої допомоги стоять на вулиці Інститутській і Парковій алеї. Додатковий пункт медичної допомоги – в Інституті літератури на вул. Інститутській.
Штаб національного спротиву, створений на Євромайдані у Києві, просить допомогти учасникам акції протесту побутовими речами, одягом і наметами. Потрібні:
* теплі речі (рукавиці, шкарпетки, шапки, куртки, взуття);
* військові намети;
* пінопласт на підлогу;
* одноразові станки для гоління;
* плівка для накриття наметів;
* пластикові столи і стільці;
* каструлі для кип’ятіння води;
* цвяхи;
* грілки для рук;
* фрукти і овочі;
* поповнення рахунків (для всіх операторів стільникового зв’язку);
* повітряні обігрівачі;
* мітли і совки;
* одноразовий посуд.
Як захиститися від:
Сльозогінного газу
* Найкращим верхнім одягом у цьому випадку є куртка-“вітрівка”, якою можна затулити обличчя.
* Носовичок – змочений в оцті та прикладений до рота і носа.
* Захисні окуляри, які можна купити в магазинах будматеріалів.
* Шарф (не грубого плетення, а зі щільної вовняної тканини). Один шарф добре, а два – ще краще. Якщо виникла негайна потреба захиститися від сльозогінного газу, швидко намочіть шарф звичайною водою і закрийте ним обличчя (термін дії такого “фільтра” – кілька хвилин, проте за цей час можна вибратися з газової хмари і протерти ним очі).
* Під час атаки жуйте накраяний на часточки лимон – він, як і оцет, нейтралізує сльозогінний газ.
* Оголені частини тіла не повинні бути змащені жиром або гліцерином (кремом), бо ці речовини абсорбують газ, краще змастити їх рідким милом.
* Коли починається газова атака – дивіться, куди дме вітер, з якою силою. Присідайте, щоб він звіяв над вами пари газу. Уперше сльозогінний газ на Банковій застосували самі учасники протесту – і в результаті постраждали.
Раптового нападу
* Взуття повинно бути зручним, таким, що дозволяє швидко пересуватись.
* Рукавички – щільними, які добре захищають руки.
* Якщо відчуваєте, що падаєте під натиском натовпу або ударами – згрупуйтеся на бруківці чи асфальті в позі ембріона і прикрийте голову руками – це дозволить захистити деякі життєво важливі органи (печінку, підшлункову залозу, серце) від травмування.
Гумових куль
* Використовуйте пейнтбольні маски та спорядження для софт/гард/страйкболу.
Спорядження для страйкболу можна придбати майже на кожному столичному секонд-хенді, а також у спеціалізованих страйкбольних магазинах.
Виходячи на акцію протесту:
* Подбайте про те, аби рахунок на вашому телефоні був поповнений, а сам телефон заряджений. В ідеалі краще мати два телефони або телефон на дві картки різних мереж.
* Не беріть зі собою сумки чи пакета з особистими речами. Ідеальний варіант – наплічник, який можна надягати спереду.
* Одягніться в те, що прилягає до тіла. Будь-які шнурівки, лямки – це можливість затримати чи травмувати вас.
* Перебувайте в групі хоча б з двох-трьох осіб.
* Якнайчастіше повідомляйте у соцмережах про своє місцеперебування, плани, телефонуйте знайомим і рідним.
* Прихопіть документи, що посвідчують особу.
* Візьміть воду – скільки зможете. Вода – це перше, що допоможе прийти до тями в стані стресу. Крім того, нею можна вимити руки чи промити рану.
* Надягніть або майте при собі хустку, бандану чи шалик, якими у випадку необхідності можна буде закрити рот і ніс.
* Візьміть гроші (гривні) бодай на дві-три поїздки на таксі. Банкомати можуть не працювати, і ви не матимете змоги обміняти іноземну валюту.
* Не користуйтеся лосьйонами чи кремами, особливо на олійній основі – вони можуть затримати і посилити дію газу на шкіру.
* Запишіть контактні телефони юридичної підтримки і медичної допомоги (хоч на руці) – не полінуйтеся це зробити!
* Уникайте конфліктів, особливо з іншими учасниками протесту. У випадку ескалації конфлікту з товаришами краще встановити дистанцію.
* Будьте готові до нестандартних ситуацій.
* Від самого початку продумайте резервний шлях виходу з натовпу на випадок паніки. Він має бути максимально широкий. У жодному випадку ним не може бути підземний перехід чи арка!
* Дізнайтеся адресу найближчого стаціонарного медичного пункту, в який можна звернутися по допомогу.
* Пам’ятайте: якщо вас поранили, оглушили гранатою чи отруїли газом – відповзайте або відходьте набік; якщо потрібна допомога – кричіть, піднімайте руки.
* Не намагайтеся самотужки ставити діагноз або призначати некваліфіковану допомогу собі чи іншим потерпілим.
* Візьміть до уваги, що у випадку травмування, навіть, на ваш погляд, несерйозного, обов’язково треба звернутися у лікарню.
* Не стійте з цікавості біля медичного центру, не перешкоджайте транспортуванню поранених. Не знімайте лікарів під час роботи, не заважайте їм працювати.