Сьогодні у світі нараховують 34 млн ВІЛ-інфікованих. За даними Організації Об’єднаних Націй, вперше за довгий час у світі зменшилась кількість смертей внаслідок СНІДу. А все завдяки вільному доступу до медикаментів – саме лікування сповільнило розвиток хвороби і зменшила кількість нових інфікованих, як також допомогло запобігти смерті 700 тисяч людей, хворих на СНІД.
Відповідно до даних Львівського обласного центру з боротьби та профілактики СНІД, від початку року у Львівській області ВІЛ вперше виявили у 330 осіб (13,0 на 100 тис. населення), в тому числі 173 осіб (6,7 на 100 тис. населення) в стадії СНІД.
Зі слів лікаря-епідеміолога відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби (ДУ “ЛОЛЦ ДСЕСУ”) Лесі Мишковської, випадків зараження ВІЛ-інфекцією внутрішньо-лікарняного, професійного та через препарати крові не реєструвалося.
Загалом, ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами: статевим шляхом (при стосунках без засобів захисту або з засобами захисту низької якості); внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин (при використанні одних і тих же шприців і голок); від матері до дитини (під час вагітності, при народженні дитини або грудному вигодовуванні).
Як зазначила завідувач відділення дезінфектології ДУ “ЛОЛЦ ДСЕСУ” Ірина Сисун, не виключена можливість ураження ВІЛ при порушенні правил гігієни при голінні, у випадках неналежно дезінфікованого та нестерильного інструментарію при здійсненні манікюру, татуювання та деяких інших косметичних процедурах, а також при медичних маніпуляціях, які супроводжуються пошкодженням цілісності шкіри чи слизових оболонок з використанням нестерильних інструментів.