Марія Малачинська, гінеколог, в.о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– Якщо під час вагітності жінка дбає про своє здоров’я, дотримується збалансованого харчування, шанси народити здорового малюка зростають. Штучних вітамінів купувати не варто. Особливо це стосується їх самовільного придбання в аптеці. Вітамінні препарати має призначати лікуючий лікар! Вагітним необхідні усі вітаміни та мікроелементи, особливо А, Е, С, а також фолієва кислота, йод, кальцій. Раджу брати їх з продуктів харчування, сезонних овочів та фруктів.
Наприклад, фолієвої кислоти багато в курячій та яловичій печінці, спаржі, шпинаті, бобах, брюссельській капусті. Найбільший вміст вітаміну А в печінці (особливо морських риб), птиці, риб’ячому жирі. Чимало його в ягодах горобини, обліпихи, плодах шипшини, куразі, шпинаті, селері, червоному солодкому перці, помідорах, моркві.
Вітамін Е є в соняшниковій, кукурудзяній, оливковій та обліпиховій оліях, а ще в томатах, салаті, горосі, зеленій петрушці та тій же шипшині. Невелика його кількість міститься в м’ясі, яйцях, молоці та яловичій печінці. Йоду багато в морській солі. Крім цього, вагітній бажано їсти морські водорості та інші морепродукти, а ще інжир. Кальцію найбільше в кисломолочних продуктах, листковій та білокачанній капусті, броколі, вітаміну С – в картоплі, зелені, солодкому перці, смородині, цитрусових, ківі, моркві та капусті.