Чи варто примушувати дитину їсти?

“Мій чотирирічний син став дуже погано їсти. Стискає губи, плюється, крутить головою, вередує, аби тільки їжа не потрапила йому до рота. Жодні вмовляння, читання книжечок не допомагають. Порадьте, будь ласка, що маю робити. Чи варто примушувати дитину їсти, може, піти на компроміс?..”

Неоніла Кравчук, м. Львів


Оксана Заньчук, педіатр:
– Харчування дитини вимагає постійного контролю батьків! Важливо, аби вони розуміли причину поганого апетиту або ж узагалі його відсутності. Мотивом відмови від страв може бути хвороба (гостра вірусна інфекція, ангіна, глисти, розлади в роботі шлунково-кишкового тракту), солодощі, які даєте дитині до їди, надто малий проміжок часу між годуваннями, харчі, що не відповідають віку дитини. 
Важливо, аби ваш син додержував режиму харчування: час сніданку, обіду, полуденка і вечері повинен бути незмінним! Не відволікайте його від прийому їжі розмовами, іграми, переглядом телевізійних програм. Бажано, щоб страви виглядали апетитно – гарно оформіть їх на тарілці, наприклад, зробіть маленькі бутерброди, накрайте на крихітні кубики сир, викладіть яєчню у вигляді якогось звіряти чи сонечка.
Поширеною помилкою є примусове годування дитини – це може викликати в неї негативні асоціації, які залишаться в підсвідомості на все життя. Не бажано й карати малюка за те, що він не їсть, заохочувати до їжі “погрозами”, мовляв, страва, якої він не хоче скуштувати, дістанеться комусь іншому (татові, братові, сестричці) – це може розвинути жадібність. І наостанок: не забувайте хвалити дитину за те, що вона має добрий апетит.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4301 / 1.53MB / SQL:{query_count}