Наприкінці квітня – початку травня жителі Львівщини масово їдуть у села й на дачі садити картоплю, сіяти буряки чи іншу городину. Епідеміологи застерігають, що саме у час весняно-польових робіт підвищується ризик захворіти на лептоспіроз, який переносять гризуни, зокрема миші та щури.
Зі слів лікаря-епідеміолога відділення особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Лесі Мишковської, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою. Недуга може ускладнюватися кровотечею, міокардитом, набряком мозку, пневмонією, недостатністю кровообігу. У перші дні це захворювання нагадує грип. Тому важливо, щоб медики вчасно розпізнали хворобу. Успіх лікування залежить від того, як швидко людина звернеться по допомогу до медустанови!
“Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, хатні та дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспіру із сечею і заражають навколишнє середовище. Основними носіями збудника лептоспірозу в природних вогнищах є щури, польові миші, землерийки та їжаки. В побутових осередках резервуаром інфекції є щури, велика рогата худоба, свині, собаки”, – пояснює епідеміолог.
Зараження лептоспірозом відбувається й під час споживання продуктів, забруднених сечею гризунів, а також купання чи пиття води з відкритих водойм. В організм людини збудник проникає через ушкоджену шкіру, слизові оболонки рота, очей, носа і шлунково-кишкового тракту.