У Львові 79% батьків вважають своїх дітей здоровими, натомість, хронічно хворіють 3% школярів. Такі перші результати соцопитування щодо стану здоров’я школярів, яке провела Львiвська мiськрада спільно з Львiвським нацiональним медунiверситетом iм. Д.Галицького та соціологічною агенцією “ФАМА”. Загалом, працівниками соціологічної агенції зібрано 45 тисяч заповнених анкет, і на сьогодніші вже опрацьовано десяту частину робіт, які відображають епідеміологічну ситуацію серед школярів міста Львова. Відповідно, за даними опитування довіра до загальнообов’язкових профілактичних щеплень знижується із віком дитини. Так, якщо на 1-му році життя щеплення отримало 91,5% дітей, то у 18 років – лише 3,7%. Незважаючи на те, що перед кожною вакцинацією лікар повинен оглянути дитину, лише 90,4% зазначили про це.
ДО ТЕМИ Проект “Здоров’я твоєї дитини” стартував у квітні цього року. У 125 школах Львова роздали 67 тисяч анкет. 30% батьків анкетування проігнорували. Остаточні результати проекту представлять у серпні. |
Усі батьки турбуються про здоров’я своєї дитини, тому й не дивно, що вони хотіли б отримати консультацію у фахівців. Найбільше звертаються до стоматолога (88,5%), педіатра (82,8%), отоларинголога (78,4%) та окуліста (76, 9%). Кожен третій потребує консультації логопеда та психолога. А у випадку застуди 16% батьків лікують своїх дітей самостійно.
На здоров’я дитини впливає і її дозвілля, якого не так уже й багато – всього близько чотирьох годин. Та і цей час половина дітей проводить перед екранами комп’ютерів та телевізорів. І лише трохи більше половини школярів проводять надворі більше двох годин, а майже чверть дітей, за даними опитування, взагалі не гуляють. Під час дозвілля третина дітей займається спортом, ще третина слухає музику, 23,6% – читають книжки. А кожна сьома дитина взагалі нічого не робить.