Пісня заради життя жінок

У суботу у Львові розпочинається Міжнародний  конкурс українського романсу ім. Квітки Цісик, мета якого привернути увагу до онкологічних проблем українок і придбати для Львівського онкоцентру сучасний пересувний мамограф

У суботу у Львові розпочинається Міжнародний  конкурс українського романсу ім. Квітки Цісик, мета якого привернути увагу до онкологічних проблем українок і придбати для Львівського онкоцентру сучасний пересувний мамограф

Організатор конкурсу – представник української діаспори США, продюсер, музикант Алекс Гутмахер. Він розповів, що, організовуючи цей конкурс, ставив перед собою три цілі: об’єднати українські громади світу (в ньому візьмуть участь співаки з різних країн), вшанувати пам’ять відомої американської співачки українського походження, знаної у всьому світі Квітки Цісик і привернути увагу до онкологічних проблем жінок в Україні. У родині Цісиків жінки – мати і дві доньки – померли від раку молочної залози.

Приречені на успіх

Що таке людський біль, Алекс Гутмахер знає не із розповідей. Як розповів гість, у нього була агресивна саркома, він переніс 11 операцій, майже два роки провів у лікарні. До онкоцентру в США потрапив тоді ж, коли і співачка Квітка Цісик. Йому вдалося вирватися з лещат смерті, а Квітці Цісик, на жаль, ні. А співачці було тільки 44 роки. “Коли людина проходить через це, вона абсолютно по-іншому сприймає життя, людей, ставлення до них, – каже пан Алекс. – Я знаю, що таке біль, страх. Тому мені хочеться зробити все від мене залежне, аби жінки в Україні цвіли, співали і не помирали від раку. Вірю, що ми приречені на успіх”.

Рак молочної залози, за словами головного онколога Львівщини Ігоря Ковальчука, проблема №1 не лише в Америці, а й в Україні. Серед жінок це захворювання у нас стоїть на першому місці. Щороку вперше рак молочної залози виявляють майже у 700 жінок. На обліку стоять 6404 жінки, а ще п’ять років тому їх було 5891. Кількість хворих, як бачимо, зростає. Тому дуже важливо діагностувати хворобу на ранній стадії.

Держава нині мало робить для того, аби захворювання молочної залози виявляли на ранніх стадіях. У нас діє державна програма “Онкологія”, відповідно до якої для Львівщини ще п’ять років тому мали закупити пересувні мамографи, але... Тому акція, яку започатковує американець українського походження, – зібрати гроші на придбання сучасного пересувного мамографа – благородна і вкрай важлива. Пересувний мамограф допоможе виявляти рак молочної залози на ранніх стадіях у жінок, які проживають в районах, селах і не хочуть чи не мають змоги  їхати до Львова на обстеження. Але це має бути потужний сучасний апарат відомої  фірми. Його вартість – від 5 млн 800 тис. грн до 12 млн грн. Тож під час міжнародного конкурсу відбудеться благодійний збір коштів на придбання мамографа. До акції, яку ініціював Алекс Гутмахер, підключається і фонд Рината Ахметова, який уже придбав для Львівського онкоцентру вкрай потрібну потужну сучасну апаратуру. Тож є надія, що скоро районами області їздитиме і пересувний мамограф.

Жінки, полюбіть себе!

Роман Цьолко, заступник головного лікаря онкоцентру, головний мамолог, сказав, що він оптиміст. Якщо порівняти, як виявляли рак молочної залози, лікували його років 20 тому і зараз, то це – небо і земля. Незважаючи на те, що кількість хворих зростає, смертність до року зменшується, зростає і відсоток пацієнтів, які після операцій живуть більше п’яти років.

“Наші жінки почали більше дбати про своє здоров’я, частіше ходити на профілактичні огляди, – каже Роман Миколайович. – Якщо пересувний мамограф допоможе діагностувати пухлину, коли вона має 5 мм, 8 мм, від 1см до 2 см, то у нас на обліку стоятиме значно менше хворих”.

У лікуванні раку молочної залози медицина просунулася значно вперед. Чимало жінок, як кажуть онкологи, після невеликої операції взагалі забувають про візити до мамологів. Але все залежить від стадії, на якій виявили захворювання. Якщо рак виявляють на першій-другій стадіях, то п’ятилітня виживаність становить 80-90%, а при третій – 30-50%.

“Жінки повинні полюбити себе, – наголосила заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак. – Варто самим регулярно оглядати молочні залози.

А коли потрапили на при­йом до терапевта, хірурга, сімейного лікаря тощо з іншими проблемами, вимагайте, аби вони оглянули і молочну залозу. Медогляд з метою профілактики – це та процедура, яка збереже здоров’я жінки і спокій її родини.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4072 / 1.58MB / SQL:{query_count}