Місце не для читання

Попри запевнення посла України в Росії, українську бібліотеку в Москві таки закрили

Попри запевнення посла України в Росії, українську бібліотеку в Москві таки закрили

Російські міліціонери провели ще один обшук, під час якого намагалися підкинути кілька видань, і опечатали будівлю української бібліотеки. Вочевидь, задеклароване вирішення проблеми на рівні зовнішньополітичних відомств або не відбулося, або проходило настільки мляво, що слідчі МВС РФ встигли ще раз навідатися у бібліотеку. Як повідомила УНІАН директор закладу Наталя Шаріна, 14 грудня на території Бібліотеки української літератури в Москві відбувся черговий обшук. Під час відвідин читальні працівники відділу з боротьби з екстремізмом Центрального адміністративного округу МВС Росії вилучили читацькі квитки та жорсткі диски з комп’ютерів.

При цьому, як повідомляє Шаріна, співробітники спецвідділу МВС намагалися підкинути у фонди бібліотеки принесені із собою видання. Нагадаємо, днем раніше відбувся перший обшук бібліотеки, внаслідок якого вилучили 50 книг “для проведення психолого-лінгвістичної експертизи”. Про результати, якщо вони вже є, не повідомляється, однак із подальшими діями після закриття читальні вирішили не тягнути. І це при тому, що згідно з  російським законодавством, спершу подається попередження, у якому просять позбутися екстремістської літератури.

Щоправда, заступник начальника управління культури Центрального адміністративного округу Москви Оксана Грішина, яка прибула на місце події, заявила, що бібліотеку мали закрити давно на підставі нібито відправленого факсу.

Офіційна позиція України залишається стабільно мовчазною. Єдиним, хто час від часу відгукується на події, є посол України в Росії Володимир Єльченко. Однак його слова радше зводяться до тези про невтручання у законні дії правоохоронців сусідньої держави.

У п’ятницю, тоді, коли й провели перший обшук із вилученням, Єльченко повідомив УНІАН, що серед вилучених на експертизу книг знайшли п’ять видань, які належать до переліку заборонених. Щодо цього є певні сумніви, оскільки у списку, що подається на сайті мін’юсту РФ (Федеральний список екстремістських матеріалів) немає згадок про вилучені матеріали.

Директор бібліотеки Наталя Шаріна наразі повідомила, що має намір звернутися до прокуратури Росії. Однак, зважаючи на те, що старт цьому процесу дав російський мін’юст, шанси відстояти бібліотеку залишаться невеликими. Принаймні доти, поки українська влада не помітить згортання українських осередків в інших містах.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4850 / 1.55MB / SQL:{query_count}