Скоротити кількість парламентських комітетів пропонує депутат ВРУ, голова парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Омельченко (фракція НУНС). Депутат нагадав, що Президент Віктор Янукович почав реалізовувати адміністративну реформу шляхом реорганізації 14 міністерств у 10 міністерств і 15 відомств. “Вважаю, що ми – народні депутати, комітети, ВРУ загалом – повинні взяти активну участь у тих реформах, реорганізаціях, які проводять Президент і Адміністрація”, – сказав Омельченко. На думку депутата, багато парламентських комітетів відповідає за одні й ті ж сфери. Серед них Омельченко назвав комітети у закордонних справах та з питань євроінтеграції, комітет з питань освіти і науки та комітет з культури і духовності. Парламентарій вважає, що кількість комітетів мають скоротити з 28 до 12-15.
Утім спікер Володимир Литвин не передбачає скорочення апарату ВРУ у зв’язку з адмінреформою. “Не думаю. Скажу делікатно: апарат витягує те, що повинні витягувати депутати”, – каже спікер. На питання, чи не вважає він, що, прикриваючись адмінреформою, Партія регіонів витискає з органів влади представників інших політичних сил, спікер зауважив, що не бачить нічого поганого в “концентрації влади і відповідальності”. Литвин нагадав, що Партія регіонів отримала переважну підтримку на президентських та місцевих виборах. “Тому всі карти їм в руки для того, щоб реалізувати підтримку людей”, – заявив він.
“Певен, що про чистки не буде мова йти. А те, що посад буде менше, зрозуміло, що це буде проблема, в тому числі і щодо знаходження політичних компромісів і порозумінь. Але я думаю, що треба їх шукати на іншій основі – не на кадрах, а на рішеннях. Цей крок правильний і логічний, хоча й доволі непростий”, – сказав Литвин.
Ірина Амплейкіна