Українці і розуміння щастя

За рік, що минає, менше українців називають себе щасливими. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”

За рік, що минає, менше українців називають себе щасливими. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”. Отож, якщо минулого року 70% респондентів називали себе щасливими (а однозначно щасливими – 27%), то цьогоріч ці показники опустилися, відповідно, до 68% та 17%.

Згідно з проведеним у жовтні цього року опитуванням, кожен п’ятий українець вважає себе нещасливим. Як і торік, найменш щасливими називають себе жителі Донбасу: тут кожен четвертий вважає себе таким, і тільки 9% кажуть, що вони є однозначно щасливими.

Найбільш щасливими же, згідно з результатами дослідження, є українці півночі та заходу держави. Цікаво, однак, що найбільшу зміну зафіксували саме у західних регіонах України: цьогорічні 72% щасливих та 19% однозначно щасливих проти 85% та 33% відповідно, зафіксованих минулорічним опитуванням.

Щодо вікового розподілу відчуття щастя, то найбільша кількість щасливців є серед молоді (70%), у той час як найменше відчувають щастя люди похилого віку (53%). Соціологи “Рейтингу” також досліджували рівень відчуття щастя у контексті сімейного статусу респондента. Отож, за результатами опитування, більш щасливими почуваються незаміжні люди (22% однозначно щасливі та 53% швидше щасливі), ніж одружені (17% та 54%). Найбільш нещасливи­ми частіше називають се­бе розлучені українці (34% швидше такі та 10% впевнені у цьому). Також відзначено, що на відчуття щастя впливає і рівень ос­віти (люди із вищою або й незакінченою вищою більш щасливі) та отримуваної заробітної платні (тут більшість опитаних відзначає пряму залежність: більше грошей – більше радості).

У дослідженні прагнули також виявити, яким чином впливає маса людини на рівень відчуття щастя. Як зафіксували соціологи, жінки, які мають вагу до 60 кг, частіше називають себе щасливими. Серед чоловіків “найрадісніша” вага 70 – 79 кг.

Дослідження проводилося соціологами групи “Рейтинг” з 4 до 11 жовтня методом формалізованого інтерв’ю (face to face). Вибірка: 2000 респондентів. Похибка репрезентативності не перевищує 3%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5192 / 1.54MB / SQL:{query_count}