Лікарі й даішники – лідери рейтингу хабарників

Працівники Державтоінспекції та лікарі найчастіше вимагають хабарі в українців. Такі дані соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології були репрезентовані у Харкові.

Працівники Державтоінспекції та лікарі найчастіше вимагають хабарі в українців. Такі дані соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології були репрезентовані у Харкові.

Так, згідно з опитуванням, 91% українців вважають, що корупція дуже поширена або швидше поширена в Україні. Відповідаючи на запитання щодо особистого досвіду корупційних ситуацій, респонденти наводили два найбільш розповсюджені випадки – вимагання додаткової неофіційної оплати у державних медичних закладах, щоб отримати краще лікування, та вимагання грошей співробітниками ДАІ замість сплати штрафів.

46% респондентів неофіційно платили у лікарнях більше одного разу, 12% вказали на те, що їм доводилося платити у лікарнях один раз. Працівникам ДАІ давали хабара більше одного разу – 22% респондентів, 4% робили це лише раз.

При цьому нинішнє дослідження засвідчило, що українці менш песимістично оцінюють спрямування розвитку країни. Так, 44% (74%  – у 2009 році, 76% – у 2008 році) опитаних вважають, що Україна прямує до нестабільності і хаосу, а 21% (7% – у 2009 році) респондентів вважає, що Україна прямує до стабільності та добробуту.

Водночас більшість респондентів (83%) є незадоволена економічною ситуацією у поточному році, 60% незадоволені політичною ситуацією (92% у 2009 році).

75% респондентів висловили занепокоєність рівнем інфляції (58% у 2009 році). Серйозне занепокоєння опитувані висловлювали також щодо інших економічних питань: безробіття (56%), бідності (51%), корупції (37%) та загальних економічних проблем (36%). Політичні проблеми у поточному році викликають занепокоєння в 11% опитаних.

Польовий етап дослідження проводився 8 – 20 вересня та охоплював 1519 респондентів на всій території України. Вибірка дослідження включала національну вибірку в 1269 респондентів, а також додаткову вибірку у 125 респондентів для Києва та у 125 респондентів для Криму. Похибка вибірки становить +/-2,6%. Дослідження фінансувалось Агентством міжнародного розвитку США (USAID).

Іван Вишневий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5028 / 1.54MB / SQL:{query_count}