Очікування, довіра і рейтинги

Жителі Львівщини негативно ставляться до підвищення тарифів на газ. Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Суспільно-політичні настрої мешканців Львівщини”, проведеного 10 – 20 вересня 2010 р

Жителі Львівщини негативно ставляться до підвищення тарифів на газ. Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Суспільно-політичні настрої мешканців Львівщини”, проведеного 10 – 20 вересня 2010 р. у Львівській області соціологічною групою “Рейтинг”. Результати дослідження цього тижня презентував керівник СГ “Рейтинг” Олексій Антипович.

Довіра до влади низька

Отже, 94% опитаних жителів області не схвалюють того, що уряд на вимогу Міжнародного валютного фонду підвищив тарифи на газ для населення. При цьому, дві третини опитаних вважають, що згоди з МВФ на підвищення тарифів було досягнуто вже за уряду Азарова, 14% – ще за уряду Тимошенко.

Окрім того, 90% опитаних жителів області негативно ставляться до того, що уряд на вимогу Міжнародного Валютного Фонду прийняв рішення про поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

Ідею скасувати зміни до Конституції, які були прийняті у 2004 році й діяли протягом останніх  5 років, підтримують 12% опитаних, не підтримують – дві третини, 13% байдуже, 10% не визначилися з цього питання.

Можна сказати, що не визначилися львів’яни і з  оцінкою влади.

Так, задоволені діяльністю голови обласної ради 21% респондентів, не задоволені 40%, не визначилися з оцінками 37%.

Діяльністю голови обласної державної адміністрації задоволені 18% опитаних, не задоволені 41%, не визначилися з оцінками 40%. Соціологи кажуть, що порівняно з червнем, позитивні оцінки не дуже, але зросли щодо діяльності й М. Сеника, і В. Горбаля.

Разом з тим, з червня зросла підтримка рішення про відставку голови обласної державної адміністрації з 32% до 41%. Зросло також і несприйняття рішення з 19% до 24%.  Все це відбулось за рахунок зменшення числа респондентів, які не могли дати оцінку, з 49% до 35%.

У вересні громаду турбують майже ті ж самі проб­леми, що і в червні.  Водночас, за окремими позиціями, ставлення змінилось. Зокрема, помітно зросла стурбованість проблемою безробіття – з 34 до 50%, корупції – з 44 до 48%, зростання цін – з 25 до 35%, а також комунальних тарифів – з 18 до 24%.

Актуальним напередодні виборів є питання довіри до політичних лідерів. Так, за даними “Рейтингу”, найбільше жителі Львівщини довіряють Олегу Тягнибоку (47%) та Юлії Тимошенко (46%). Далі йдуть А. Яценюк (40%), С. Тігіпко (29%), А. Гриценко (27%), В. Ющенко (27%) та В. Кириленко (26%). Ю. Костенку довіряють 16% опитаних і замикають список представники чинної влади – М. Азаров (10%), В. Янукович (9%) та В. Литвин (8%).

Порівняно з червнем,  зміц­нила свої позиції Ю. Ти­мошенко, індекс довіри до якої зріс на 6 пунктів. Також зріс індекс довіри В. Ющенка – на 3 пункти. Проте наразі це не позначилось на їхніх рейтингах. Решта політиків погіршила індекси: О. Тягнибок – на 2 пункти, В. Кириленко – на 8, А. Гриценко – на 9, А. Яценюк – на 11, Ю. Костенко – на 12 пунктів. В. Янукович погіршив індекс на 10 пунктів, В. Литвин – лідер недовіри – на 8 пунктів.

З’ясували соціологи і те, скільки жителів області візьме участь у виборах. Половина опитаних абсолютно точно має наміри взяти участь у місцевих виборах 2010 року.  Ще 17% оцінюють ймовірність своєї участі у виборах, як високу.

Про рейтинги

У президентському рейтингу продовжує лідирувати Ю. Тимошенко – з червня її рейтинг майже не змінився і становить 24,7% серед усіх опитаних. Рейтинги О. Тягнибока (12,2%) та А. Яценюка (11,6%), В. Ющенка (6,3%), С. Тігіпка (6,2%), В. Януковича (4,4%), А. Гриценка (3,7%) майже не змінились і коливаються в межах статистичної похибки. Інших кандидатів підтримують 8% респондентів, не підтримують жодного – 8,7%, не братимуть участі або не визначились – 14,5%. На парламентських виборах зберігаються ці ж тенденції – лідером в області є “Батьківщина” (підтримують 22,4%  усіх опитаних), “Свобода” (14,9%), “Фронт змін” (8,3%), “Наша Україна” (5,9%), “Сильна Україна” (4,8%),  Партія регіонів (4%), ПОРА (2,7%), “Громадянська позиція” А. Гриценка (1,8%), “УДАР” В. Кличка (1,5%), “За Україну!” В. Кириленка (1,5%). Інші партії підтримують 3,6% респондентів, не підтримують жодної – 7,4%, не братимуть участі або не визначились – 21,2%.

На місцевих виборах до обласної ради ситуація виглядає дещо іншою. Лідери зберігають позиції – “Батьківщину” підтримують 21,4% респондентів, “Свободу” – 18,6%, з тією різницею, що на місцевих виборах “Батьківщину” підтримують менше, ніж на парламентських, а “Свободу” – навпаки, значно більше.  Далі у рейтингу “Фронт змін” (7,7%), “Наша Україна” (5,6%), “Сильна Україна” (4,5%), Партія регіонів (3,9%), ПОРА (3%), “Громадянська позиція” (2%), УДАР (1,3%), “За Україну!” (1,3%). Решту партій підтримують 4,5% респондентів,  не підтримують жодної – 6,8%, не братимуть участі або не визначились – 18,6%.

Очікування поділилися навпіл

Майже 40% респондентів очікують змін на краще в розвитку Львівщини у результаті місцевих виборів. 48%  – не мають таких очікувань, ще 12% не визначились.

Найкращого очікують виборці Партії регіонів та Батьківщини, найгіршого – “Фронту змін” та “Сильної України”.

Якість очікування змін безпосередньо впливає на наміри взяти участь у виборах. Так, наприклад, серед тих респондентів, які однозначно очікують змін на краще в результаті місцевих виборів 72% точно мають намір взяти в них участь.

42% опитаних очікують в результаті місцевих виборів на Львівщині суттєвого оновлення депутатського корпусу, не має таких очікувань – половина, решта – не визначилась.

22% опитаних очікують в результаті місцевих виборів на Львівщині, що депутати стануть більш відкритими для виборців, не мають таких очікувань – 71%, решта – не визначилась. 

В обох випадках найбільшими оптимістами є виборці Партії регіонів. 

При цьому, 42% опитаних очікують масових фальсифікацій на виборах, які впливатимуть на результати виборів, ще чверть – незначних фальсифікацій, які загалом не матимуть впливу на результат. Лише 14% респондентів не очікують фальсифікацій, а кожний п’ятий не визначився.

Найбільше фальсифікацій очікують виборці “Батьківщини”, “Свободи” і “Фронту змін”.

Серед тих респондентів, які очікують значних фальсифікацій на місцевих виборах, більше половини думають, що вони будуть на користь Партії регіонів.  Разом з тим, третина опитаних вважає, що до фальсифікацій будуть вдаватися усі політичні сили.

75% респондентів негативно ставляться до того, що партія “Батьківщина” може бути не допущена владою до виборів у Львівську обласну раду.

Негативних оцінок щодо такого можливого рішення значно більше, ніж позитивних серед виборців усіх політичних сил, крім Партії регіонів, більш як третина яких таке рішення підтримує.

Ірина Амплейкіна
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4051 / 1.61MB / SQL:{query_count}