Учора вранці більшість районів Києва та значну територію Чернігівської області накрило димом. Є три варіанти можливих причин задимлення, причому з’ясувати, який із них є головним, схоже, остаточно ще не можуть.
Спершу в Міністерстві з надзвичайних ситуацій говорили, що дим є наслідком російських лісових пожеж. Згодом у МНС повідомили, що причиною “столичного” диму, найімовірніше, є пожежа поблизу міста Ірпінь, однак ще пізніше у відомстві визнали, що горять 0,7 гектара торфовищ. Однак, кажуть еменесники, подібна пожежа “такого диму не дає”.
Раніше і в самому МНС, і в Укргідрометцентрі застерігали щодо високої ймовірності виникнення пожеж. У суботу МНС повідомляло, що існує ризик виникнення пожеж у південних та східних областях, а також місцями на центральних та північних територіях. Учора про небезпеку виникнення природних спалахів застерігали й експерти Укргідрометцентру. За їх словами, впродовж 3 – 4 серпня очікується висока (4-го класу) та надзвичайна (5-го класу) пожежна небезпека. 5 – 6 серпня теж існуватиме ймовірність виникнення небезпеки 5-го класу.
Списання причин виникнення задимленості на російські лісові пожежі має певне підґрунтя, адже, за даними Центрального регіонального центру МНС РФ, станом на 1 серпня на території Московської області зафіксовано 130 осередків природних пожеж, загальною площею 880 гектарів. Із посухою, що є чи не головною причиною займання російських лісів та торфовищ, вирішив боротися і Патріарх Московський і всія Русі Кіріл, який у неділю закликав усіх віруючих спільно молитися про послання дощу. Також Кіріл нагадав, що особливу молитву слід виголосити 2 серпня у день святого Ілії Пророка, адже у цей день на Русі традиційно молилися про дощ. Однак, зважаючи на застороги експертів, вітчизняним еменесникам варто було б поміркувати над власними превентивними заходами, а не виправдовуватися “чинником Москви”.