З початку року на водоймах Львівщини загинули 26 осіб, з них шість дітей. За словами Ігоря Теслюка, працівника центру пропаганди Головного управління МНС, основною причиною утоплень є людський чинник.
– Більшість загиблих перебувала у стані алкогольного сп’яніння, – говорить Ігор Теслюк. – Ще одна причина – необережність відпочивальників. Батьки, які приїжджають відпочивати на озеро чи ставок разом з дітьми, не стежать за ними, не пояснюють, як себе правильно поводити у воді, не перевіряють глибину водойми, та, порівнюючи з минулим роком, кількість загиблих на воді все ж таки зменшилася на понад 26%.
Співрозмовник додає, що в Львівській області є понад дві тисячі ставків та озер, ще близько 9 тисяч річок та потічків, тому працівникам МНС складно за всіма стежити. За його словами, відділення рятувальників є у кожному районі, а на великих територіях встановлено оглядові майданчики, та все ж залишається багато необлаштованих водойм, де люди, нехтуючи правилами безпеки, все одно купаються.
Часто причиною біди може бути і безвідповідальність відпочивальників: розігрівшись на сонці, стрибають у холодну воду. Від різкої зміни температури виникають судоми, й людина не може самостійно вибратися з води. Діти гинуть і через ігри на воді, зокрема, стрибаючи з пірсів. Медики рекомендують не пірнати відразу після ситного обіду, а лише через півтори години після прийому їжі, й у воді перебувати не довше 15 хвилин.
Зоряна Януш