Місія “Повернення”

Адвокати російських спецпризначенців подаватимуть клопотання про помилування. А в Росії дуже повільно готуються передавати Надію Савченко Україні

Вже давно зрозуміло, що не буде прямого обміну незаконно засудженої в Росії українки Надії Савченко на двох “грушників” Єрофеєва та Александрова, засуджених в Україні. Але, незалежно від того, як називати цю процедуру, найважливіше повернути Надію, як й інших українців додому. І тому нині всі слідкують за тим, як відбувається синхронізація процесів українки та росіян вже після оголошення вироків. 
Нагадаємо, що вирок Надії Савченко в Росії вступив у силу ще 5 квітня. Наприкінці квітня Савченко заповнила документи для екстрадиції на батьківщину. Український Мін’юст звернувся до російського із запитом щодо передачі Савченко на підставі Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року. А російська Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) почала збирати усі документи для передачі українки. В російському Мін’юсті вже встигли заявити, що передадуть Савченко тільки у випадку гарантій від Києва щодо виконання вироку в повному обсязі. І також, що вони готують передачу Савченко, але не обмін. Коментуючи таку заяву український міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що “юридична процедура – це один блок, а дипломатичні переговори – це інше” Зрештою, на минулому тижні в Мін’юсті РФ повідомили, що вже отримали документи від ФСВП щодо передачі Савченко Україні. І на цьому поки все.
Тим часом вирок російським спецпризначенцям вступив у силу лише вчора, 23 травня. Й адвокати росіян заявили, що вони тепер готують клопотання про помилування до Президента України. 
Виходить так, що для їхнього повернення додому може бути застосована інша процедура, аніж щодо Савченко. Російський Мін’юст не звертався до України, щоб повернути своїй громадян.  
При цьому адвокат Александрова Валентин Рибін заявив про те, що зараз відбувається юридичне оформлення передачі засуджених росіян до РФ, а Савченко – до України. Натомість адвокат Єрофеєва Оксана Соколовська на своїй сторінці у Facebook зазначила, що з обміном на Савченко їхня процедура ніяк не пов’язана.
На все це звертає увагу один з адвокатів Надії Савченко Марк Фейгін. Зокрема, він зазначає, що усе йде до повернення Надії в Україну “тим чи іншим чином”, але ще багато невизначеності. “Очевидно, що така недзеркальність для однієї зі сторін завдасть шкоди за кількома пунктами. Потрібно буде шукати максимально коректне формулювання для подальшого звільнення Савченко, щоб надалі під час боротьби за інших українських політв’язнів не було претензій у невиконанні домовленостей з боку Росії. По-друге, потрібно буде пояснювати таку недзеркальність власному виборцеві в Україні”, – каже Фейгін, повідомляє “Укрінформ”.
Окрім того, він занепокоєний тим, що в російському Мін’юсті говорять про те, що запущений нині процес може дуже довго тривати. “Та інформація, яку я персонально отримую з російської ФСВП, також насторожує – говорять, що процес повернення Савченко може тривати до року. Тобто папери у її справі йдуть ні швидко, ні повільно, а як зазвичай. І ніхто їхній рух не пришвидшує. Це непокоїть, оскільки нам потрібно уникнути відновлення голодування Надією”, – також зазначає Фейгін.
P.S. Зазначимо, що ввечері 23 травня вже стало відомо, що Президент Петро Порошенко готовий підписати помилування для росіян Александрова та Єрофеєва. 
“Я готовий використати будь-які свої конституційні повноваження для того, щоб повернути Надію додому. Тому, якщо таке звернення надійде, я негайно скористаюся цим. І можу вам відкрити таємницю, що під час сьогоднішніх переговорів значна частина часу буде присвячена, зокрема, й питанню Надії Савченко”, –сказав Порошенко на саміті ООН в Сатмбулі, інформує ТСН.
Вже в ніч з понеділка на вівторок після його повернення зі Стамбулу також мали пройти телефонні перемовини “нормандської четвірки”. Також Петро Порошенко зазначив, що повернення Савченко може відбутись до кінця місяця, але він нічого не може обіцяти “поки літак із нею не приземлиться на українській землі”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4581 / 1.56MB / SQL:{query_count}