У Міжнародний день музеїв дружина Президента України Марина Порошенко разом із вихованцями Київського палацу дітей та юнацтва долучилася до завершення робіт над створенням мозаїчного панно для фасаду павільйону Золотих Воріт “Богородиця-Знамення”. На захід завітали й міністр культури України Євген Ніщук, гендиректор Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська та реставратори. Присутні вставили завершальні елементи у мозаїчне панно “Богородиця – Знамення”, інформує прес-служба Президента.

Історія свідчить, що в давнину на фасаді Золотих Воріт була ікона Богородиці з Немовлям, яка вважалася хранителькою держави.
“Це наша історія, і ми є спадкоємцями величної культури Київської Русі. І дуже важливо, що сьогодні діти мають можливість долучитися до збагачення культурної спадщини нашої держави. Це значить, що в майбутньому вони будуть цінувати та плекати любов до історії та культури своєї Батьківщини. А відтак – зростати гідними нащадками Володимира Великого та Ярослава Мудрого!” – зазначила Марина Порошенко.

Міністр культури Євген Нищук наголосив, що образ Богородиці завжди відігравав важливу роль у житті України: “Починаючи з княжих часів, нашого козацького лицарства Богородиця була захисником кожного воїна. І зараз, коли ми також стоїмо на сторожі цілісності своєї держави, ця Богородиця своєю силою буде зустрічати і проводжати з переможним духом наших воїнів тут, на Золотих Воротах. І не лише воїнів, які на передовій, а й усіх тих, хто працює для держави”.
Художник-монументаліст, реставратор, автор мозаїчного панно “Богородиця-Знамення” – Леонід Тоцький. Своє життя присвятив відродженню мозаїк і фресок видатних архітектурних пам’яток України: Софії Київської, Золотоверхого собору, відновленню трасування фундаментів Десятинної церкви.