Повернулись із рабства

З полону бойовиків звільнили ще чотирьох українських військових. Залишаються там 133 бранці…

фото: facebook.com/iryna.gerashchenko
Цими вихідними на Донеччині відбувся перший за останні чотири місяці обмін полоненими, завдяки чому вдалося звільнити чотирьох українців. Серед них: Олександр Макух із батальйону “Кривбас”, Сергій Дмитрук із батальйону “Волинь”, Сергій Гарнага з 28-ої бригади та Вадим Кирпиченко з 53-ої бригади. Ці герої місяцями перебували в полоні (Сергій Дмитрук аж 15 місяців). І всі вони розповідали про нелюдські умови утримання.
“Вадим Кирпиченко за ці сім місяців лише двічі був на вулиці, та й то вночі. І радів сороканіжці в підвалі, бо то була єдина жива істота. Інші хлопці згадували, як у камері вони “приютили” равлика, якого зняли з відра – туалету, занесеного їм якось “вертухаями”. Равлик був наймилішим створінням серед того жахіття, що їх оточувало в перші місяці полону. І дуже прикро, що в наших ЗМІ так мало історій про героїв, про справжню мужність і силу духу. І так багато другорядного і другорядних. А герої, справжні – вони поряд. І їх життя, і пережите за останні два роки – куди там історії Монте-Крісто...” – написала на своїй сторінці у Facebook уповноважений Президента з врегулювання ситуації у Донбасі нардеп Ірина Геращенко, яка наголосила на важливості відновлення процесу обміну полоненими. Раніше вона заявляла про те, що Росія може заблокувати цей процес до літа, щоби торгуватись із ЄС щодо скасування економічних санкцій. 
За інформацією тієї ж Геращенко, нині бойовики продовжують утримувати ще 133 українців (як військових, так і цивільних). 
Разом із тим нардеп висловила надію на те, що найближчими днями “матимемо ще новини”. Керівник центру при СБУ зі звільнення полонених Юрій Кочанов також заявляв, що найближчим часом можна очікувати відновлення обміну полоненими в більш широкому форматі. Йдеться про формат “всіх на всіх”, закладений у мінських угодах, на який Росія та її донбаські маріонетки досі не погоджуються.
Питання заручників знову порушуватиметься на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську вже завтра, 24 лютого. А тим часом кремлівський представник у мінській групі Борис Гризлов продовжив шантаж. Коментуючи нещодавній обмін, 20 лютого він заявив, що для реалізації формату “всіх на всіх” Україна повинна ухвалити закон про широку амністію для бойовиків. Для того, аби посилити шантаж, кремлівські маріонетки ще раніше погрожували розстрілювати українських полонених. “Дійсно, ключовою проблемою, з якою зіштовхується мінська група, є намагання прив’язати іншою стороною питання звільнення до амністії. Вчергове про таку “вимогу” заявив представник РФ Борис Гризлов. Мені незрозуміле мовчання світу на той факт, що в центрі Європи людей тримають в полоні, в рабстві. І кричить про це тільки Україна. З важливого (і це дійсно нехай невелике, але значне досягнення в Мінську, яке відзначають і самі екс-заручники): після роботи мінських груп припинилися катування заручників. Це ще раз підтверджує, наскільки важлива публічна увага до теми полонених”, – написала у Facebook з цього приводу Ірина Геращенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5149 / 1.55MB / SQL:{query_count}