Наші Лебідь, Рак і Щука та європейські гості

У парламенті вже зареєстрували проект постанови про відставку прем’єра Арсенія Яценюка

Українські політики мають час до 15 березня, поки парламент фактично перебуває у відпустці, щоб домовлятись про майбутнє коаліції та уряду. А поки ситуація завис­ла… Як би парадоксально це не звучало, але нині й апарат ВРУ не може дати відповіді на запитання про те, існує ще чи вже не існує парламентська більшість.
“Не можемо дати вам вичерпну відповідь щодо персонального складу коаліції депутатських фракцій “Європейська Україна” у Верховній Раді VIII скликання, винятковим розпорядником такої інформації на даний момент залишається її (коаліції) керівництво”, – таку відповідь дав апарат ВРУ на запит “Українських новин”.
Вихід із нинішньої кризи потрібно шукати, але поки що, принаймні публічно, кожен із основних парламентських гравців і далі перебуває на своїх позиціях. Радикальна партія наполягає на тому, що вона вже не в коаліції, але готова формувати нову. У “Самопомочі” кажуть, що виборів не вимагають, але й реанімувати коаліцію з колишніх учасників не збираються, тому засідають, так би мовити, в “глухій опозиції”. У “Батьківщині” рахують дні до того, коли Президент вже зможе розпустити нинішній парламент, але ще вимагають позачергового засідання ВРУ для відставки Арсенія Яценюка і бідкаються, що гарант досі не розпочав консультацій з ВРУ. 
В “Народному фронті” для втримання Яценюка на посаді висловлюють заклики до єдності, водночас не забуваючи критикувати всіх і вся. У БПП, вочевидь, чекають, чи піде Яценюк сам, і мусолять тему масштабного переформатування уряду.
Ще минулого тижня голова фракції БПП Юрій Луценко не виключав голосування за відставку прем’єра. Внесення відповідного проекту постанови начебто може допомогти обійти провал голосування за недовіру уряду. В понеділок, 22 лютого, відповідний проект постанови про відставку Яценюка вже зареєстрували в парламенті, але зробив це позафракційний нардеп Сергій Міщенко.
Як далі розгортатимуться події, важко прогнозувати, але нині є мало шансів на те, що парламентарі вирішать зібратись під куполом ВР до 15 березня. Перемовини тривають, і спікер Володимир Гройсман вже закликає Петра Порошенка ініціювати круглий стіл, щоби знайти вихід з політичної кризи. Однак цікаве й інше: ні для кого не секрет, що останнім часом усі найважливіші перемовини щодо коаліції та уряду відбувались у Адміністрації Президента. Але тим часом сам Петро Порошенко 22 лютого у Вінниці заявив, що всю відповідальність за нинішню ситуацію, а також пошук шляхів виходу з кризи повинен взяти на себе парламент. Крім того, глава держави в черговий раз наголосив, що він проти дочасних парламентських виборів.
Проте залишатись над кризою в ролі арбітра Президентові довго не вдасться, як і зволікати з призначенням дострокових виборів, якщо до цього питання дійде. 
До того ж варто зауважити, що наші західні партнери, від яких ми залежні насамперед фінансово, спитають з усіх українських політиків, чому наші ні парламент, ні уряд не можуть нормально працювати. 
Вчора і сьогодні в Києві з офіційним візитом перебувають глави МЗС Німеччини Франко-Вальтер Штайнмайєр та Франції Жан-Марк Еро. Учора ввечері вони мали зустрітися з Арсенієм Яценюком, а загалом були заплановані їхні зустрічі з Петром Порошенком та керівниками парламентських фракцій. Ще минулого тижня в німецькому МЗС повідомили, що на цей раз європейські дипломати розглядатимуть як головне питання не ситуацію в Донбасі та мінський процес, а хочуть скласти особисте враження з приводу політичної ситуації в Україні. 
“Франція, Німеччина і ЄС, а також інші міжнародні партнери готові підтримати Україну на шляху модернізації держави. Натомість у відповідь на нашу солідарність і підтримку ми розраховуємо на чітку готовність політичних сил в Україні продовжити курс реформ... У цьому сенсі Україна уклала з міжнародним співтовариством пакт на майбутнє… Через серйозні звинувачення в знач­ному поширенні корупції згуртованість суспільства під загрозою... Києву необхідно діяти”, – зазначили німецький та французький міністри в спільній колонці газети  Frankfurter Allgemeine Zeitung. У цій заяві видно чіткий посил: європейці перестануть підтримувати Україну, якщо ми розтягуватимемо в часі нинішню політичну кризу (а позачергові вибори розтягнуть її як мінімум на півроку). 
А поки немає інформації про подробиці зустрічей української влади з європейськими гостями, пропонуємо короткий аналіз того, як у останні роки вирішувались парламентські кризи в різних країнах. Цей аналіз у вигляді інфографіки підготували аналітики проекту “Слово і Діло”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4009 / 1.57MB / SQL:{query_count}