За словами голови Асоціації учасників ринку електромобілів EV-UA Арсенія Абдураїмова, мова йде про створення національного українського електромобіля вже в 2016-2017 роках повідомляє
Ліга.
“На початковому етапі – великовузлове складання з поступовим переходом на повномасштабне виробництво зі стовідсотковим використанням українських деталей (протягом 4-5 років)”, – зазначив він.
Виробничу лінію планується встановити на потужностях одного з вітчизняних автозаводів, які зараз фактично простоюють без роботи. Інвестиції в установку однієї такої лінії, за попередніми оцінками, складуть близько 1,5-2 млн доларів. Втім, основними бар’єром для компанії, як стверджує Абдураїмов, є неготовність ринку до переходу на електротягу і відсутність преференцій з боку держави. “Як тільки вони з’являться в тому чи іншому вигляді – буде вибух попиту. Бігуни вже стоять на старті і чекають, коли уряд зробить перший постріл “, – додав представник BioAuto.
За словами Абдураїмова, виробництво електромобілів, електробусів і зарядного обладнання в змозі забезпечити зростання ВВП України щорічно не менш ніж на 2% на протязі не менше ніж двадцяти років. Україна приваблива в першу чергу з точки зору наявності дешевої кваліфікованої робочої сили і потенційно великого ринку збуту.
У Верховній Раді зараз лежать на розгляді кілька законопроектів, що лібералізують податкове законодавство для електромобілів. Законопроекти від 02.02.2015 №1912/1913 пропонують тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити імпорт електрокарів від ПДВ, ввізного мита та акцизу. Ще один законопроект, від 13.02.2015 №2132, пропонує на постійній основі скасувати ПДВ і акциз на імпорт електрокарів, залишивши мито.
Він також передбачає звільнення від сплати ПДВ таксомоторних служб, що використовують електромобілі. Це дозволить стимулювати великі таксомоторні служби масово купувати електрокари. Так вони зможуть вигравати у конкуренції зі службами, які використовують традиційні авто.