Сподіватись на краще, готуватись до гіршого

Представник України при ООН Сергєєв попереджає про повномасштабне російське військове вторгнення, а міністр оборони Полторак заявляє про підготовку до бойових дій

фото: mil.gov.ua
Перемир’я на Донбасі померло, а якщо точніше, то його так і не було… Останні сім місяців Україна фактично перебуває у стані війни з Росією, всі домовленості про припинення вогню на Донбасі як з представниками РФ, так і з їхніми терористами-маріонетками не досягали мети. 
А після того як Кремль під ширмою псевдовиборів на Донбасі почав збільшувати свою військову присутність на сході України, звелись нанівець і розпіарені мінські меморандум та протокол. Якщо говорити про перспективи розвитку ситуації на Донбасі, то вони виглядають не надто оптимістичними. 
Учора, 12 листопада, Рада Безпеки ООН знову провела позачергове засідання щодо України. На ньому мали звітувати про останні події в нашій країні представники секретаріату ООН. Запросили на засідання і постійного представника України при цій організації Юрія Сергєєва
Радбез зібрався о 21.30 за київським часом, тож на момент здачі номера в друк не були відомі його результати. Але ще напередодні Юрій Сергєєв заявив про те, що Росія готує повномасштабне вторгнення. 
“Думаю, що ООН повинна бути якнайскоріше поінформована про те, що Росія планує повномасштабне вторгнення в Україну. Останні факти доводять це і не залишають сумнівів”, – написав він на своїй сторінці у Twitter.

Вантаж 200

У середу прес-центр АТО та інформаційно-аналітичний відділ РНБО повідомили, що за добу загинув один український військовий. Також була інформація про п’ятьох поранених, серед яких один “кіборг” – захисник Донецького аеропорту.
інфографіка: "Слово і діло" (збільшити)
“Бандити намагаються захопити стратегічну ділянку траси Бахмутка, що з’єднує Луганськ і Сєвєродонецьк та слугує лінією розмежування сторін відповідно до мінських меморандуму та протоколу. 
Вночі бойовики неодноразово обстріляли з “Градів” та мінометів наші позиції у цьому районі. Вели вогонь по блокпостах, опорних та спостережних пунктах, що дислокуються поблизу населених пунктів Кримське, Донецьк, Вільхове. Сили АТО наносять вогневі удари у відповідь, подавляючи вогневі точки бойовиків”, – зазначено у повідомленні прес-центру АТО.
Водночас група “Інформаційний опір” повідомляє, що найбільша інтенсивність обстрілів з боку російських військових і терористів була на луганському, дебальцевському та донецькому напрямках, а також про те, що ще 11 листопада українська артилерія завдала попереджувального удару по скупченню озброєнь і військової техніки бойовиків поблизу Миколаївки, внаслідок чого було знищено один із вогневих підрозділів зведеного реактивного дивізіону російських військ, постійним місцем дислокації якого є Південний військовий округ РФ. 
“За результатами удару російське командування висунуло претензії місцевим терористам щодо нібито передачі інформації про позиції російських підрозділів українським військам”, – написав у Facebook координатор групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук.
А РНБО інформує, що в ніч на середу з України до Росії прибуло п’ять вантажівок, які належать ростовській похоронній фірмі, ймовірно, із загиблими російськими військовими.

Що на думці у Путіна?

Останніми днями знову з’я­в­ляється багато інформації про те, що російські сили на Донбасі готуються до наступу. І ці повідомлення заслуговують особливої уваги.
“У багатьох населених пунктах Луганської області, підконтрольних терористам (Луганськ, Краснодон), особовий склад бандформувань переведений на “казармовий режим”. Аргументація – готовність до проведення активних дій проти українських військ. Підтверджена інформація про появу в розпорядженні російсько-терористичних військ російського ЗРПК “Панцирь С-1” поблизу Но­воазовська. В складі обслуги ЗРПК – кадрові військовослужбовці РФ”, – повідомляє Дмитро Тимчук. 

Три сценарії розвитку ситуації на Донбасі від відомого політтехнолога Тараса Березовця (зі сторінки у соцмережі Facebook)
 
1) Широкомасштабні військові дії на Донбасі протягом зими – весни не ведуться. Водночас тривають обстріли українських сил АТО і населених пунктів. Росія зміцнює терористів новими видами озброєнь, проводить перенавчання бандформувань своїми інструкторами. За таких реалій у регіон перекидаються російські найманці і покликані в російську армію кримчани. Росія продовжує руйнацію інфраструктури Донбасу. В регіоні загострюється гуманітарна катастрофа, зростає потік біженців. Росія продовжує економічну війну, використовуючи перекриття газу для загострення ситуації.
2) Наступ на позиції сил АТО на Донбасі впродовж найближчих тижнів. Російські війська, крім сил спеціального призначення, не беруть участі в наступі. Завдання Росії – силами “гарматного м’яса” з числа бойовиків послабити основні сили української армії і батальйонів.
3) Сили бойовиків починають бойові дії за сценарієм №2, далі йде введення “миротворчих сил”. Єдина відмінність від попереднього сценарію в тому, що, крім Донбасу, бойові дії розгортаються й на півдні країни, з постачанням з Криму.
І зазначає, що до Новоазовська прибула зведена ротна тактична група Північного флоту ВМФ Росії, а поблизу Первомайська зосереджується ударна група, в складі якої російські військові та бойовики луганського терориста Олексія Мозгового, до якого приєднались колишні люди сумнозвісного бойовика Бєса (він став неугодним Кремлю).
Свої ударні групи виділили і російські “козаки” Козіцина. Росіяни перекидають артилерію до Ясинуватої. Терористи організували централізовану підготовку коректувальників і навідників артилерії. А готують такі кадри російські військові.
Нині вже і в українському Мін­оборони визнають, що потрібно готуватися до активних дій. 
“Ситуація в зоні АТО складна, але стабільна. Ми знаємо про нарощування сил з боку терористичних угруповань і російських військ. Ми чітко знаємо про їх дислокацію та їхні плани... Наше завдання – готуватися до військових дій. Ми забезпечуємо це, готуємо наші сили. Готуємо передислокацію наших сил на випадок непередбачених дій з боку терористичних організацій”, – заявив 12 листопада на засіданні уряду міністр оборони Степан Полторак, інформує РБК-Україна.

Світ і “українське питання”

Та за будь-якого варіанта розвитку подій зрозуміло, що після провалу мінських домовленостей Україна повинна готуватись до активних дій. Зрештою, як і Захід. 
“У міжнародній політиці є таке поняття – “червона лінія”. Завжди кажуть: “Якщо перейдуть червону лінію, то ми приймемо додаткові рішення, то ми розглянемо додаткові санкції, то ми посилимо тиск”. Просто хотів би звернутися з проханням, щоби світ не страждав на геополітичний дальтонізм. А то вже перейдені не десятки, а сотні червоних ліній. Тисячі загиблих через російську військову агресію. Україні необхідний мир. І для того, щоб встановити цей мир, весь світ повинен виступати як один цивілізований демократичний інститут, що бореться за мир і в Україні, і в цілому світі, – заявив у середу український прем’єр Арсеній Яценюк.
фото: AFP
Якщо говорити про реакцію Заходу на останні події в Україні, то вона традиційно дуже стримана. Єврокомісар у справах політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ганн зазначив, що після мінських домовленостей у вересні в Євросоюзі почали замислюватися над можливістю полегшення деяких санкцій щодо Росії, але тепер про це не може бути мови. І натякнув, що санкції ці можуть бути посилені, повідомляє Радіо Свобода. 
А от Ангела Меркель, як інформує Reuters, днями заявила, що нових економічних санкцій не буде. “На даний момент посилення економічних санкцій не планується… можливе розширення чорного списку осіб, яким заборонять в’їзд до ЄС”, – заявила німецький канцлер.
Тим часом головнокомандувач сил НАТО у Європі Філіп Брідлав підтвердив, що Альянс знає про дії російської армії на Донбасі. “Впродовж останніх двох днів ми спостерігаємо те ж, про що звітує ОБСЄ. Ми бачимо колони російської техніки, в першу чергу російських танків, артилерії, систем ППО і бойових підрозділів, що входять в Україну. Ми не маємо зараз точного уявлення, як багато техніки і військ зайшло. Ми згодні, що було кілька колон, які ми бачили”, – сказав він, повідомляє “Українська правда”, посилаючись на AFP.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5325 / 1.63MB / SQL:{query_count}