Готові їздити без віз

Депутати прийняли антидискримінаційний та антикорупційний закони, відтак сподіваються, що вільно подорожувати в ЄС можна буде вже з наступного року

Нещодавно Transparency International Україна запустила всеукраїнську соціальну рекламну кампанію “Корупція вбиває!”, що в провокативній формі звертає увагу на проблему корупції в країні (фото: ti-ukraine.org)
Верховна Рада прийняла закони, необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС. Відтак, за словами виконувача обов’язків президента Олександра Турчинова, безвізовий режим із Євросоюзом може бути запроваджено вже до кінця цього року: “Як тільки буде прийняте рішення щодо другого етапу спрощеної системи, це означатиме, що до кінця цього року вже буде безвізовий режим. Автоматично відбувається третій етап, а це і є безвізовий режим”, – заявив Турчинов.
Утім наразі йдеться про перехід до другого етапу, який сам собою може тривати до року. Біометричні паспорти, наприклад, запровадять лише з початком 2015-ого. “Другий етап плану дій, між іншим, передбачає ефективне застосування міжнародних норм міграції. Зокрема це стосується поступового переходу України на паспорти міжнародного стандарту IKAO, страхування процедури передачі персональних даних та організації співпраці з питань безпеки документів”, – написав на своїй сторінці у Facebook міністр юстиції Павло Петренко.
Цього тижня депутати ухвалили антидискримінаційний закон і доповнили антикорупційні норми. Щодо першого було чимало зауважень, зокрема від ВО “Свобода”. Його намагалися внести до порядку денного ще кілька місяців тому, але й цього разу документ проголосували лише з другої спроби. Прибрали згадки про недискримінацію сексуальних меншин і норму про оголошення наміру про дискримінацію. У самому документі визначаються терміни “дискримінація”, “непряма дискримінація”, “пособництво в дискримінації”… 
І, як зазначено в законі, тепер “особа, яка вважає, що зазнала дискримінації, має право звернутися зі скаргою в державні органи влади, органи місцевого самоврядування, до Уповноваженого з прав людини чи в суд”. Водночас якщо така людина наводить факти дискримінації, то спростовувати, підтверджувати їх чи доводити їх необґрунтованість – уже клопіт відповідача. За порушення закону передбачена навіть кримінальна відповідальність.
Інший закон, що був необхідний для спрощення візового режиму, запроваджує кримінальну відповідальність за пропозицію та обіцянку хабара, а також передбачає адміністративну відповідальність для тих чиновників, які вписують неправдиву інформацію у свої декларації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.6944 / 1.54MB / SQL:{query_count}