Зміни у вищій освіті

Більша автономія, ЗНО, доктор філософії та інші новели узгодженого законопроекту

фото: nst.kneu.edu.ua
У вівторок Верховна Рада врешті зважилася проголосувати за реформу вищої освіти. Це щоправда тільки перше читання, однак довгий процес написання узгодженого проекту, схоже, пожвавився. 
До недавнього часу в парламенті лежало три варіанти такої реформи, згодом депутати утворили робочу групу, яка мала поєднати переваги усіх цих документів в одному, однак ніяк не могли дійти згоди, як це все поєднати. У вівторок парламентарі таки проголосували за узгоджений варіант.
Головні зміни, які пропонує законопроект – встановлення рівнів та ступенів освіти, ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня – доктор філософії, запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлення нового порядку набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започаткування дослідницьких університетів, закріплення на законодавчому рівні системи зовнішнього незалежного оцінювання, розширення автономії вищих навчальних закладів…
“У цьому законопроекті дозволяється університетам  працювати з нематеріальними  активами у формі інтелектуальної власності, створити мережу регіональних дослідницьких університетів, запровадити спільну підготовку докторів філософії за участю університетів Національної і галузевої академії наук. Наскрізною ниткою  законопроекту є зростання ролі роботодавців і бізнесу у формуванні завдань для вищої освіти, а також у  її підтримці. Це стосується розробки стандартів вищої освіти, формування критеріїв професійної компетентності випускників, а також нових механізмів, які б дозволяли залучати  кошти бізнесу для розвитку вищої освіти”, – заявила під час голосування у парламенті голова комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич.
Вона також зауважила, що загалом під час роботи над цим документом депутати отримали понад три тисячі пропозицій, а в робочій групі взяли участь представники понад трьох десятків організацій.
Втім, запевняє Гриневич, цей документ ще дороблятимуть. Показово однак, що жодного голосу за нього не дали комуністи і всього один – “регіонали”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4261 / 1.54MB / SQL:{query_count}