Якими бачать свої міста українці?

Львів’янам подобається туристична привабливість рідного міста, але критикують його через неможливість заробити

фото: архів
Абсолютній більшості жителів Львова, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Донецька та Одеси подобається жити у своїх містах. Найбільше задоволених проживанням у рідному місті серед харків’ян (90%), одеситів, львів’ян і киян, найменше – серед дніпропетровців (80%) і донеччан (78%). Такими є результати соцопитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.
Львів’яни, наприклад, своє місто з його багатою історією, красивою архітектурою та цікавими кафе і кав’ярнями вважають привабливим для туристів (61%). Крім того, містяни впевнені, що Львів є релігійним і духовним (42%), а також тихим, затишним і безпечним для життя. Поза тим, городяни не задоволені недостатніми можливостями для праці, заробітку (12%) та розвитку дітей, про що свідчить найменший показник якості освіти – 7%. 
Жителі міста хотіли би, щоб у Львові було більше торгово-розважальних центрів і менше корків. Що­до жителів столиці, то в їхньому уявленні Київ – зелене місто (54%) з великою кількістю молоді. Вони переконані, що численні пам’ятки архітектури та багатовікова історія приваблюють туристів з усього світу (52%). 
На противагу Львову, на думку киян, столиця дає найбільші можливості для розвитку дітей (34%), а також праці та заробітку (46%). Водночас вони вважають, що в Києві працювати не вміють (21%).
Львів’яни не задоволені кількістю торгово-розважальних центрів і зручністю пересування містом
Цікаво порівняти уявлення про рідне місто різних вікових категорій городян. Для молоді, наприклад, рідне улюблене місто – осередок гарного відпочинку з великою кількістю кафе і кав’ярень, красивих жінок і цікавим спортивним життям. Для жителів середнього віку важливими є культурне життя міста, можливості для роботи і невисока вартість життя. А старше покоління велику роль відводить духовності і релігійності рідного міста, багатству історії і пам’ятників, а також чистоті, охайності і затишку у ньому. Жителі Донецька, Одеси, Харкова та Львова вважають, що справи у їхніх містах ідуть добре (на відміну від киян, які думають навпаки, і дніпропетровців, третина з яких не в силах визначитись).
Більшість опитаних вважає, що найяскравіші міста-лідери – Харків (78%) і Київ (74%); лише 12% віднесли свої міста до середнячків, якщо порівнювати їх з іншими обла­сними центрами України. Донеччани (61%), одесити (55%) та дніпропетровці (55%) дещо скромніше оцінили лідерство своїх міст – майже третина віднесла їх до середнячків. Натомість львів’яни оцінили позиції рідного міста найскромніше: майже половина віднесла Львів до лідерів, а 40% – до середнячків.
Дослідження проводила соціологічна група “Рейтинг” упродовж вересня – листопада 2013-ого серед жителів Києва, Львова, Харкова, Дніпропетровська, Донецька та Одеси віком від 18 років і старших. Методом інтерв’ю опитали по 800 респондентів у кожному місті. Похибка репрезентативності дослідження – не більше 3,5%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4558 / 1.55MB / SQL:{query_count}