Герман ван Ромпей, президент Європейської ради:“Ми не змогли підписати сьогодні Угоду, але двері ще відчинені. Сьогодні підписання немає, бо воно відкладене. Ми сподіваємося, що рано чи пізно Україна буде готова підписати Угоду. Наш діалог триває, щоб ми змогли працювати для виконання критеріїв, які має виконати Україна, ми готові допомагати і підтримати технічно у переговорах з Міжнародними фінансовими організаціями. Ми далі йдемо поряд з Україною дорогою до підписання Угоди… Ми не можемо піддаватися зовнішньому тиску, зокрема від Росії“.
Даля Ґрібаускайте, президент Литви:”Український уряд сказав, що вони не готові інтегруватися в ЄС і не готові підписати Угоду… Це не ЄС розчарований. Я думаю, що сьогодні українське керівництво вибрало шлях ”в нікуди“.
”Ми бачимо, що Україна призупинила свої інтеграційні процеси. В односторонньому порядку, сама так вирішила. Поміж тим Європа залишається вірною українському народу. Ми дуже сподіваємося, що Україна рано чи пізно, особливо до Ризької зустрічі, прийме рішення, що вигідні їй самій. Ніяких торгів із українською владою ЄС не практикуватиме і на таке не піде. Усі умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію, Україні відомі, жодних інших не буде“.
Ангела Меркель, канцлер Німеччини:”Український президент вирішив, що він цього не хоче. Двері до Європи залишаються відчиненими. Ми повинні продовжувати працювати. Треба важкий шлях пройти. Усе залежить від України: якщо їй вистачить мужності зробити ще один крок у напрямку Європи, ЄС буде надійним партнером. Але, звичайно, наші основні вимоги залишаються, ми зараз просто не можемо сказати, що вони не стосуються України. Наше завдання, як членів ЄС, також полягає в тому, щоб більше говорити з Росією, як вийти з власної ситуації – або це будуть зобов’язання ЄС, або це будуть зобов’язання Росії“.
Мартін Шульц, президент Європейського парламенту: “Ми погодилися, що після того, як Угоду не було підписано, ми не повинні своїми діями створювати вакуум і дірки в діалозі, який на урядовому рівні був важким… Для мене як президента Європарламенту буде нескладно відправити місію, щоб продовжувати місію, в якої є довіра з усіх сторін. Ймовірно, найближчим часом у якійсь формі місію буде відновлено. Ми маємо подивитися на умови її продовження. Але ймовірність її відновлення дуже висока”.
Джеффрі Пайєт, посол США в Україні:”Ще раз наголошую, ми переконані, що маніфестації громадських активістів, які вже тиждень відбуваються в Києві та по всій країні — дуже позитивний знак для майбутнього української демократії, це позитивний знак міцності громадянського суспільства України і це позитивний знак для президента Януковича, що його адміністрація не допустила значних проявів насилля. І дуже важливо й надалі дотримуватися цього принципу“.

Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції:
“Президент Янукович повинен показати, чого він хоче. Ширяться чутки, що він погрожує виходом України з Європейського енергетичного співтовариства. Це знищить шанс на підписання Угоди”.
Любомир Гузар, архиєпископ-емерит УГКЦ: ”У влади було багато часу, щоб підготуватись до асоціації, але вона старається оправдувати своє поступування аргументами, про які не було мови впродовж минулого року. Сила народу не потребує насилля, щоб діяти, а мирної, послідовної, спільної діяльності, щоб осягнути цілі, які ведуть до загального блага… Нехай правоохоронці пам’ятають, що вони також є громадянами України і що їхнім завданням є захищати громадян та їхні права. Нехай вони пам’ятають, що вони є правозахисними, а не владозахисними органами“.
Арсеній Яценюк, лідер фракції ”Батьківщина“:”Зрозуміло, що цей президент продав долю і майбутнє України, прагнучи зберегти свою владу і бажаючи утримати президентський пост і після виборів 2015 року. Він це зробив під тиском... Цей президент, я маю на увазі Януковича, зрадив український народ. Він продав мою країну... Для України величезний виклик – куди повернути. Янукович ніколи не поверне до Європи. Він зробив усе, щоб направити український напрямок у нікуди. І тут в опозиції основна мета - новий президент, новий парламент і новий уряд, які б підписали угоду з ЄС. Це наша мета, адже ми твердо готові, об’єднана опозиція твердо вірить, що досягне цієї мети. На нас чекає кривава війна з президентом, але, незважаючи на це, ми готові боротися за майбутнє жителів України.
Віталій Кличко, лідер партії УДАР:”Сотні тисяч українців зараз стоять на майданах, у різних місцях, не тільки в Україні, але і в світі... Це був шанс на краще життя, був шанс на боротьбу з корупцією, був шанс на те, щоб у майбутньому у країні встановилося верховенство закону, щоб у кожного була робота і перспектива. Шкода, що сьогодні цей шанс зазнав фіаско, що його зруйнували сьогоднішня влада і президент Янукович“.
Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України:“Насамперед необхідно уточнити, що Угоду про асоціацію відмовилась підписати не Україна, а українська влада. Думаю, що перспектив для теперішніх владних діячів після цього кроку не залишилось. А щодо України, то: влада приходить і йде, а Україна залишається. Тому не будемо песимістами. Найближчим часом ні візитів до нас, ні візитів від нас не буде. Це більш ніж очевидно... Щодо економічного плану, то триватиме період стагнації та економічного виживання. Ми й далі борсатимемось у боргах та у накопиченні нових боргів. Адже замість того, щоб отримати шанс для модернізації, ми отримали замороження своєї відсталості та втягання країни у ще більші борги, що може призвести до небажаних наслідків. Але про це, очевидно, не думають“.
Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва:“Це один з найсерйозніших провалів української зовнішньої політики за всі роки незалежності. За жодним з питань не вдалося знайти рішення, не виявлено жодного алгоритму руху вперед. У Вільнюсі не була навіть ухвалена спільна заява, про яку говорили ще напередодні, бо українська сторона не виявила жодної політичної волі до руху назустріч з ЄС, як це було до листопада. Щодо пропозицій українського керівництва європейським лідерам розпочати тристоронні консультації про долю України за участі Росії. то ці пропозиції не викликають жодного розуміння у європейських політиків та експертів. Українську владу тепер очікує м’яка ізоляція, яку ніхто не буде прямо називати бойкотом чи санкціями”.
Андрій Парубій, народний депутат України:“Євромайданами українці чітко продемонстрували своє прагнення до Європи. Дуже важливо, що на Mайдані люди показали, особливо молодь, що не дадуть Януковичу торгувати долею держави з Путіним. Українці стали суб’єктом тих переговорів, продемонстрували свою волю до Європи. Глобально наступним кроком має бути відсторонення Януковича від президентської влади”.
Леся Оробець, народний депутат України:“…Не планується ніякого підписання асоціації навесні 2014. І після президентських виборів не планується. І президентських виборів 2015 не планується… Ми стрімко сповзаємо у самодержавство з усім притаманним йому самодурством. Всі чудо-маневри великих донецьких стратегів тільки прискорюють нашу анексію імператором Владіміром І. А там – ядерні ракети і нафта з газом, і ще більше гумових палок і заполярних просторів для “шибко вумних”. Там уже нема політики, партій і демонстрацій. Там стабільність і “пакращення”. Звідти вихід – раз на триста шістдесят років, як запер нас туди Хмельницький, тільки зараз-от з третьої спроби вже 23 роки виходимо. Давайте все-таки вирвемось, а? Ми ж все-таки громадяни республіки, носії суверенітету і єдине джерело влади в Україні, а не холопи государєви…”.
Дмитро Шурхало, журналіст Радіо Свобода:“Насправді це дуже символічно, що саміт, на якому вирішується доля нашої євроінтеграції, відбувається саме у Вільнюсі. Колись маленька Литва вирвала наших предків із їхніми землями із обіймів Золотої Орди завдяки тому, що лагідно пообіцяла: “Нових порядків вводити не будемо, а старих – не чіпатимемо”... Mабуть, Януковичу з умовами інтеграції пощастило дещо менше, але, з іншого боку, тодішні литовські князі грошей на адаптацію також не пропонували”.
Роман Кузняр, радник президента Польщі:“Янукович просто виявився неготовий інтелектуально, психологічно і політично до того, щоб зіткнутися із викликом, великим історичним викликом, яким є поєднання України із Євросоюзом. Він виявився неготовим виконати порівняно просту операцію, якою є Угода про асоціацію. Стара політична істина від Макіавеллі каже, що не можна піддаватися погрозам у зовнішніх взаєминах, бо тим погрозам не буде кінця. Тут українці не похизувалися знаннями правил міжнародної дипломатії. У будь-якому випадку Януковичу доведеться, врешті-решт, прийняти цей дуже радикальний виклик. Україна повинна шукати більш тісної інтеграції з ЄС…
Влада повинна шукати рішення скрутної економічної ситуації у своєї еліти, а не в пропозиціях Росії або Європейського Союзу. Проблеми України – не біда. Це потенційно багата країна. Проблемою є погане управління. Держава і суспільство живуть бідно, але добре живуть олігархи. Це є ситуація XVIII століття, коли можновладці в Польщі і Речі Посполитій були надзвичайно багаті, але вони не були зацікавлені у державі”.
Євген Бистрицький, філософ, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”:“Ми, а не політики, створили Mайдан”, якщо його стотисячна енергія спрямована проти затягування бездарною владою підписання Угоди з ЄС й, разом з тим, якщо політичні прапори і гасла опозиції були відторгнуті майданами, якщо ці політики були допущені до мікрофонів майже як пересічні учасники, якщо гасло “Перезавантаження!” має на увазі політиків усіх кольорів – усе це немовби свідчить про масову перемогу “противсіхів”. Всі проти всіх. Якщо не витримують громадські нерви у тих, хто починає волати: “А як же без лідера!” – “Хто поведе нас на Міжгір’я?!” – “Без революції ми – ніхто і звати нас – ніяк!” – чи не значить це, що ось-ось переможуть “противсіхи”? Навпаки.
На немовби безполітичних євромайданах твориться нова велика українська політика. Відторгнення прапорів цих нардепів свідчить про очищення виборчого місця для нової генерації політиків. Зникаюча легітимність всіх при масовому утвердженні євровибору громадами – це явна недовіра до їх відповідності європейським стандартам чесності, гідності, справедливості, демократії взагалі. Євромайданівські “противсіхи” – за нових політиків. За європейських: абсолютно чесних, відповідальних, відкритих до майданів і підзвітних. Адже такі є, але зараз розчинені серед “усредненной” опозиції. За профі, при яких зникнуть “сім’ї” і клани, набридла гидота корупції зверху донизу, а Росія не зможе ніколи більше диктувати свою волю ані в економіці, ані у цінах на газ, ані у Севастополі під усмішечки наших же “лідерів”. Ось за що раніше боролися “противсіхи”. Ось що історично вони мали на увазі, відмовляючись голосувати. Вони мріяли про майбутнє. Воно приходить.
Якщо Угода з ЄС не буде підписана ані зараз, ані – крайній термін! – навесні, тоді прийде час “противсіхів”, який завершить їхню коротку історію. Кінець всіх “противсіхів”. Сьогоднішні майдани – це їх зірковий час і близький кінець. Призначення євромайданів – привести якісно нових політиків до влади. Це революційна мета їхньої ще мало розпізнаної стратегії.
Анжеліка Рудницька, співачка, мисткиня:“Я – не політик, а митець. Живу за відчуттями. Коли мої ідеї і вібрації співпадають із розумінням світу інших людей – ми стаємо однодумцями і творимо різні дива... Під час останніх президентських виборів мої відчуття мені підказували, що виграє (попри все) Янукович. Але він не добуде до кінця свого терміну президентом… Досить розтирати соплі на Майдані і Facebook і кричати, що Євромайдан має бути без політики. Ми і є ПОЛІТИКАМИ!!! І тепер кожен з нас відповідає за свою бездіяльність так само, як і ті, хто офіційно визнаний політиком”.
Вікторія Гнип, львів’янка:“Я горджуся нашими дітьми, чим би не закінчились усі ці протести. Бо найголовніше, що вони подарували нам надію. Надію на те, що Україна виростила небайдужих дітей. Ще вчора ми нарікали на них, що сидять у неті і не цікавляться політикою, не дивляться новини, не знають навіть прізвищ опозиціонерів. Ми скептично дивились на ті перші їхні зібрання на Майдані. Більшість казали – з цього нічого не вийде, повтікають з пар і засядуть у пабах. Але з кожним днем їх ставало більше і більше. Вони стрибали під вітром і співали на морозі, вигукуючі свої незбиті гасла, іноді дитячі, іноді смішні, але щирі. І тепер я думаю: як добре, що вони не цікавились політикою, бо вона б їх зіпсувала. Можливо, тому вони стоять, відстоюючи справжні цінності, а не політичні гасла”.
За матеріалами ipress.ua, Delfi.lt, dt.ua, pravda.com.ua, dw.de, facebook