Незахищені “білі комірці”

70 відсотків офісних працівників відчувають соціальну незахищеність

Троє з чотирьох українських офісних співробітників принаймні одного разу отримували зарплату “в конверті”, але більшість опитаних негативно ставиться до такого способу оплати. І таке ставлення до зарплати “в конверті” далеко не безпідставне. 
Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, більше 70% тих, хто отримує зарплату неофіційно, зіштовхувалось через це з соціальною несправедливістю. Як свідчать результати опитування, троє з чотирьох офісних співробітників раніше отримували або й далі отримують зарплату “в конверті”. 25% із них соціальні виплати отримує на рівні “білої” частини зарплати, а 20% не отримує взагалі. 
Лише кожен третій може похвалитися тим, що його роботодавець дотримується домовленостей, нараховуючи відпускні, лікарняні та інші соціальні виплати на рівні реальної зарплати. Решта (а їх – п’ята частина) залежить від забаганок роботодавців, які самостійно вирішують як діяти. Саме тому більшість офісних працівників негативно ставиться до “чорних” зарплат, намагаючись при можливості уникати неофіційного працевлаштування.
Поза тим, кожен третій до такої неофіційної форми оплати ставиться нейтрально, вважаючи її неминучою. При цьому працівників значно більше турбують виплати, що мають гостру актуальність, і відсутність гарантій з боку роботодавця. Такі фактори, як низькі пенсійні виплати в майбутньому і факт порушення закону, безумовно, важливі, але не є першочерговою причиною відмови від зарплати “в конверті”.
Чи можуть бути неприємності через “чорну” зар­плату? Як виявилося, так. І трапляються вони досить часто. Лише менше 30% респондентів відзначило, що в них ніколи не було проблем, пов’язаних із неофіційним доходом. А ось 37% “білих комірців” зіштовхувалось із тим, що роботодавець може змінювати суму заробітку. Ще третині працівників доводиться терпіти затримки виплат зарплат. 
Для охочих оформити кредит “чорна зарплата” також може стати суттєвою перепоною. Низький рівень пенсії теж не поодинокий випадок. З цим є загроза зіштовхнутись кожному п’ятому працівникові. Проблеми з візою або податковою виникали у значно меншої кількості осіб, які отримують зарплату “в конверті”, – у 8% і 2% опитаних відповідно.
Дані отримали під час опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні – жовтні 2013 р. Опитали 3739 респондентів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4665 / 1.54MB / SQL:{query_count}