Процвітання на четвірку

У рейтингу найбільш благополучних країн Україна опинилася між Узбекистаном і Белізом, посівши 64 місце

Найкраще в Україні з освітою, найгірше – із керівниками. За рівнем якості першої Україна посіла 31-ше місце у світі, а за ефективністю та компетентністю других – 121-ше. У новому рейтингу Legatum Institute нас розмістили на 64 місці зі 142. Щоправда маємо прогрес: рік назад мали гіршу оцінку. Тоді ми займали 71-шу позицію.
Окрім традиційних економічних показників, експерти оцінюють стан освіти та медицини, рівень безпеки, особистої свободи, якість державних послуг та легкість ведення бізнесу в конкретній країні. У дослідженні стверджують, що 76% українців переконані у тому, що бізнес і влада в країні наскрізь корумповані, а 17% упевнені, що зараз хороший час знайти тут роботу. Водночас 90% українців переконані, що за потреби можуть сподіватися на допомогу друзів, а 55% вважають, що Україна є хорошим місцем для життя.
Цікаво, що найбільш благополучною країною уже п’ятий рік поспіль визнано Норвегію. Цього року за нею йдуть Швейцарія, Канада, Швеція, а замикає першу п’ятірку Нова Зеландія. Голова Legatum Institute Джеффрі Гедмін каже, що за останні п’ять років у світі спостерігається “безперервне зростання добробуту”. Це, кажуть експерти, пояснюється покращеннями у підприємництві, охороні здоров’я та освіті.
З-поміж інших країн пострадянського простору найвище оцінили Казахстан (47-ме місце), Білорусь (58-ме), Росію (61) та Узбекистан (63-тє). Найгіршими у світі, згідно рейтингу процвітання, є Демократична Республіка Конго, Центрально-Африканська Республіка та Чад.
Найкраще місце України за всі роки було у 2009 році – тоді країну розмістили на 61 місці. Щоправда у 2010 році до рейтингу додали ще 32 країни, три з яких посіли місця перед Україною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4552 / 1.53MB / SQL:{query_count}