Усього ж, аби покрити усі фінансові борги перед педагогами, не вистачає двох мільярдів гривень. Про це заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк, інформує “Освіта.ua”.
За його словами, через недостатність видатків у більшості регіонів педагогам не виплачують винагород за сумлінну працю і нерідко безпідставно скасовують або зменшують доплати вчителям, які тимчасово замінюють відсутніх колег або ж поєднують кілька посад. “Порушуються вимоги законодавства щодо рівня посадового окладу працівника I тарифного розряду. Через урядові рішення його розмір на 295 гривень нижчий від мінімальної заробітної плати”, – наголосив Романюк.
За підрахунками профспілки, середній розмір посадових окладів педагогів складає лише 44% від законодавчо встановленого рівня. Відтак кожен із вчителів недоотримує в середньому понад 3,2 тис. грн, а спеціалісти – понад 1,6 тис. грн на місяць. “Викликає тривогу та призводить до напруження в освітянському середовищі недостатність коштів на виплату зарплати працівникам більшості територій в листопаді-грудні, а також якість казначейського обслуговування навіть за їх наявності. За оперативними даними ланок профспілки додаткова потреба видатків на оплату праці у місцевих бюджетах становить близько 2 млрд грн”, – заявив Сергій Романюк.
До всього, каже він, освітяни занепокоєні ще й невизначеністю із майбутнім бюджетом, зокрема прописаного у ньому розміру мінімальної заробітної плати та величини першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки.