Про це про повідомила експерт Харківського інституту соціальних досліджень Марія Колоколова, посилаючись на результати проведеного опитування. Вона презентувала збірник “Адміністративні послуги ДМС та МВС: аналіз правових засад надання та результати соціологічного дослідження”, інформує УНІАН.
Видання підготовлене експертами Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів та Харківського інституту соціальних досліджень. Марія Колоколова наголосила: 12% опитаних вважають, що існує корупція при отриманні адміністративних послуг в Міністерстві внутрішніх справ України та Державній міграційній службі. Тобто саме стільки опитаних вважають хабар найбільш поширеним та найбільш ефективним способом оформлення документів.
З її слів, серед найбільш корумпованих послуг міліції є послуги ДАІ з реєстрації та перереєстрації транспортних засобів – 28,8%. Саме така кількість опитаних повідомила, що давала хабарі за ці послуги.
Крім того, Колоколова повідомила, що кожен п’ятий респондент (17%) признався, що давав хабара за оформлення і видачу закордонного паспорта. Існують суттєві регіональні відмінності у ставленні до хабарів як до ефективного шляху отримання адміністративних послуг. Найбільше респондентів, які йдуть таким шляхом, виявили у Львові – кожен п’ятий (20,7%), Миколаєві (17,8%) та Харкові (17%). Рідше такий шлях як ефективний обирають жителі Луганська (3%), вважає вона.
Опитування проводили в липні – серпні 2013 року. Було опитано 3000 респондентів-споживачів послуг в 10 обласних центрах України: Сімферополі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Києві, Луганську, Луцьку, Львові, Миколаєві, Харкові, Чернігові. Похибка опитування – в межах 3%.