Остання інстанція

Львівська облрада залишається єдиним бар’єром, який повинен подолати “Шеврон”, аби розпочати видобуток сланцевого газу

фото: kyivpost.com
Із другого разу Івано-Франківська обласна рада таки ухвалила угоду з “Шевроном”. На час розгляду цього питання у залі був всього 81 зі 114 депутатів. Пропустили його й усі 18 “свободівців”. Попри це 62 депутати проголосували за угоду і лише один проти. Втім, аби це рішення набуло чинності, місцева обл­держадміністрація та депутати ВРУ повинні виконати ще кілька умов.
Депутати Львівської обласної ради теж мають намір уточнити деякі пункти “сланцевої” угоди. Але їх рішення з’явиться ще не скоро: до сесії ради повинне відбутися бодай одне засідання робочої групи, що займається аналізом угоди. 
Найближча сесія запланована на третє жовтня, а депутати та експерти не встигнуть погодити свої зауваження до цього часу. “Усе залежить від активності депутатів і членів робочої групи. Наразі особливо суттєвих пропозицій я не бачу”, – розповідає “Пошті” голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обл­ради Олексій Балицький.
Усе залежить від активності депутатів і членів робочої групи. Наразі особливо суттєвих пропозицій я не бачу
На його думку, третє засідання, на якому мають підвести підсумки, відбудеться вже після сесії облради. “Депутати отримали минулого тижня нову угоду. Думаю, цей тиждень буде потрібен для того, аби вони порівняли цей текст зі старим, який вони вже аналізували. Будуть дивитися, чи у тексті є виправлення, що стосуються економічного розвитку громад, екологічної безпеки цих територій. Швидше за все, засідання робочої групи до другого пленарного засідання ще не відбудеться. Будемо аналізувати і вивчати угоду”, – каже Олексій Балицький.
Завдяки депутатам Іва­но-Франківщини до тексту угоди із “Шевроном” внесли кілька доповнень. Одне із найцікавіших – передача бюджету області, на території якої шукатимуть газ, 10% від прибутків держави. “Застосування норми щодо передачі регіону 10% прибуткової продукції дасть бюджету області декілька сотень мільйонів гривень додаткових щорічних надходжень”, – пообіцяв депутатам міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький. 
Аби область отримала ці гроші, ще потрібно змінити Бюджетний кодекс. Це, до речі, одна із умов, які поставили депутати франківської облради: до першого січня Івано-Франківська ОДА повинна подати на затвердження депутатам проект договору між Кабміном та Івано-Франківською облрадою про передання у розпорядження облради тих самих 10% від прибутків, а ВР, відповідно, має змінити бюджетне законодавство.
Застосування норми щодо передачі регіону 10% прибуткової продукції дасть бюджету області декілька сотень мільйонів гривень додаткових щорічних надходжень
Окрім цього, голова обл­держадміністрації Михайло Вишиванюк повинен подати облраді комплексну державну експертизу “сланцевого” проекту на Олеській ділянці. Для моніторингу виконання угоди про розподіл продукції із “Шевроном” мають створити робочу групу, а облдержадміністрації необхідно буде подбати про охорону пам’яток, розташованих на територіях видобутку сланцевого газу. Лише після цього рішення Івано-Франківської облради про схвалення угоди із “Шевроном” набуде чинності. І тоді усе залежатиме виключно від депутатів Львівської облради.
“До цієї угоди є ще великі зауваження. Не можна категорично заявляти, що ми проти видобутку сланцевого газу. Це моя позиція, і такою ж є позиція ВО “Свободи”: ми не проти, але ми хочемо відстояти її, знайти компроміс із урядом. Він мусить піти нам назустріч у тих питаннях, що стосуються прав та інтересів Львівщини. Якщо вони там будуть, тоді можна буде говорити про інші речі”, – пояснює позицію місцевої “Свободи” Олексій Балицький. Поки ж обласна рада продовжує збирати зауваження до тексту угоди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4399 / 1.56MB / SQL:{query_count}