Під час цієї вступної кампанії одним із найпопулярніших серед абітурієнтів львівських вузів виявився ІТ-напрямок. Збільшення держзамовлення, вищі зарплати, постійний розвиток галузі дозволяють помріяти про непогану роботу. Сьогодні підготовкою ІТ-спеціалістів займаються близько двох сотень вузів і, очевидно, далеко не всі вони дають можливість реалізувати такі мрії.
Наскільки ІТ-освіта в Україні є ефективною та де краще вчитися, аби згодом знайти хорошу роботу? Асоціація “ІТ Україна” провела дослідження, яке дає змогу відповісти на ці запитання і дуже добре ілюструє стан підготовки програмістів. Проаналізувавши близько 10 тисяч анкет (це приблизно чверть від загальної кількості осіб, задіяних в українській ІТ-індустрії) працівників 20 великих ІТ-компаній (серед них GlobalLogic, SoftServe, EPAM, Luxoft, Miratech, SoftLine), у “ІТ Україна” визначили найкорисніші для ринку інформаційних технологій університети. Зазначимо, що до цього списку потрапили і НУ “Львівська політехніка” та ЛНУ ім. І.Франка.
Під час дослідження також аналізували ефективність працевлаштування в ІТ-сфері випускників різних вузів, а також те, на які посади вони найчастіше потрапляють (прості фахівці, керівники груп (проектів) та керівники департаментів (напрямків). При цьому не враховували працівників невеликих компаній, студентів, які виїхали за кордон, та тих, які працюють у технічних відділах не пов’язаних із ІТ-ринком компаній.
Як повідомляє AIN.UA, один із найцікавіших висновків дослідження – 40% працівників вітчизняних ІТ-компаній не здобували спеціальної освіти. Найкориснішими для сфери виявилися НТУ “Київський політехнічний інститут” (17% працівників на ринку є його випускниками), Харківський національний університет радіоелектроніки (6,2%) та НУ “Львівська політехніка” (6,2%). Найбільш вдало працевлаштовують випускників Києво-Могилянська академія (76% від загальної кількості випускників ІТ-спеціальностей займаються розробками програмного забезпечення), НТУ “Київський політехнічний інститут” (44%) та Львівський національний університет ім. І. Франка (43%).
До них є певні вимоги, зокрема вони мають дуже добре знати англійську мову, орієнтуватися у програмуванні, із кожним проводять співбесіду. Але сьогодні вони мають дуже хороші шанси отримати добру роботу у нас. Єдине, що ті, хто хоче займатися науковою діяльністю, таки частіше виїжджають за кордон. Вони бачать, яка їх чекає перспектива тут: наприклад, робота асистента в університеті із зарплатою у 1800 гривень… Тому багато таких талановитих людей, які закінчували аспірантуру в нас (і не тільки), виїжджають за кордон. Звичайно, там вони не працюють чорноробами.
От нещодавно у Львові компанія SoftServe відсвяткувала 20-ий ювілей. Серед її власників є й два випускники нашого факультету. Зараз ця фірма має 2500 осіб персоналу, хороші зарплати, молодий колектив – так що молодь із великим задоволенням піде туди працювати.
Сьогодні ми на факультеті маємо конкурс у десять осіб на одне місце. Але це не є показником, адже вступники можуть подавати заяви на три напрямки і згодом вибирати один. Хоча, до речі, минулого року у нас був найвищий прохідний бал в університеті, вищий аніж на юрфаці.