Які документи потрібні для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання та які помилки абітурієнтів можуть завадити вступу
До закінчення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання залишилося шість днів. Та, як і передбачали працівники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, в останні дні надходить чи не найбільше листів від абітурієнтів. Наразі у ЛРЦОЯО щодня доводиться опрацьовувати до двох тисяч пакетів документів.
“Щороку ми стикаємося із такою проблемою, хоча й просимо абітурієнтів надсилати вчасно всі пакети документів. Проте чомусь більшість відтягує реєстрацію до останніх днів. Ми прийматимемо документи до 5 березня включно. Тобто, якщо вступник відправив свій пакет документів цього дня і на конверті стоятиме поштовий штемпель із цією датою, його ще зареєструють”, – говорить директор ЛРЦОЯО Лариса Середяк.
Вже зараз у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти зареєстрували близько 27 тис. абітурієнтів зі Львівської, Волинської та Рівненської областей, серед них лише з Львівщини майже 14 тис. учасників.
Чотири кроки успішної реєстрації для проходження ЗНО
Крок 1. Оберіть предмети, потрібні для вступу до вишу, та підготуйте пакет документів і матеріалів, а саме:
– копію паспорта або свідоцтва про народження (якщо станом на 1 вересня 2012 року вам ще не виповнилося 16 років);
– копію атестата або довідку з навчального закладу відповідно до форми УЦОЯО;
– дві фотокартки розміром 3х4 см.
На копіях напишіть “згідно з оригіналом”, вкажіть своє прізвище та ініціали, поставте підпис і дату. Нотаріально завіряти документи не потрібно!
Крок 2. Завантажте програму ZNO2013Req.exe з офіційного сайту УЦОЯО або Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (lvtest.org.ua). Ознайомтеся з порядком реєстрації, обравши вищий навчальний заклад та перелік предметів. Після цього роздрукуйте заяву-реєстраційну картку та контрольно-інформаційний лист до неї й письмово заповніть всі поля.
Крок 3. Надішліть поштою до ЛРЦОЯО (поштова адреса: 79039, м. Львів, вул. Шевченка, 116) комплект реєстраційних документів у конверті формату А4 рекомендованим або цінним листом. Якщо збережете номер реєстраційної картки та поштового відправлення, то зможете на сайті ЛРЦОЯО дізнатися про те, на якому етапі обробки ваші документи.
Крок 4. Дочекайтеся отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеня “Зовнішнє незалежне оцінювання. 2013 рік”, реєстраційної картки абітурієнта.
Застереження: у випадку невчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення вам відмовлять у реєстрації. Якщо впродовж 20 днів з часу відправлення реєстраційних документів ви не отримали сертифіката, звертайтеся до ЛРЦОЯО.
Що брати з собою на пробне ЗНО?
Наприкінці березня усі, хто зареєструвався на пробне ЗНО–2013, матимуть можливість випробувати власні сили, написавши тести. 23 березня зареєстровані абітурієнти виконуватимуть завдання з української мови і літератури, біології, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (за вибором: англійська, німецька, французька або іспанська); а 30 березня – з математики, історії України, хімії, географії, світової літератури.
Вже зараз усім зареєстрованим вступникам надсилають запрошення-перепустку, в якому вказано день та час, коли потрібно з’явитися на пункт пробного тестування.
Йдучи на пробне тестування, учасник повинен мати з собою такі документи:
– паспорт чи свідоцтво про народження;
– довідка з навчального закладу з фотокарткою;
– запрошення-перепустка;
– квитанція про сплату вартості послуг на проведення пробного тестування.
Графік проведення ЗНО
3 червня – хімія;
5, 6 червня – українська мова та література;
8 червня – іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська);
10 червня – російська мова;
12, 13 червня – математика;
15 червня – географія;
17 червня – всесвітня історія;
19, 20 червня – історія України;
22 червня – фізика;
25 червня – біологія;
27 червня – світова література.
Як виправити помилки у реєстраційній заяві
“Бувають випадки, коли учасникам ЗНО надсилають відмову або вступник хоче змінити перелік предметів. Таким особам варто до 19 березня повністю сформувати новий пакет документів, правильно заповнити заяву та знову надіслати до регіонального центру оцінювання. Тим вступникам, що вирішили змінити перелік предметів, потрібно додати ще й сертифікат, який вони отримали під час попередньої реєстрації”, – наголошує Лариса Середяк.
У реєстрації можуть відмовити, якщо ви:
– надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;
– неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;
– зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;
– подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за поштовим штемпелем на відправленні).
Найбільше відмов пов’язано з надісланими незаповненими заявами, неповним переліком документів (найчастіше забувають про копію паспорта). Також надходять документи, які підтверджують отримання атестата тільки у 2014-му, йдеться переважно про випускників коледжів.
Відповіді на найпоширеніші запитання щодо ЗНО–2013
1. Для реєстрації на ЗНО–2013 необхідно подати оригінал довідки з місця навчання, зразок якої розміщено на сайті УЦОЯО (www.testportal.gov.ua) в розділі “Реєстрація”.
2. Стан оброблення реєстраційних документів можна перевірити на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти за номером заяви-реєстраційної картки або штрих-кодом поштового відправлення. Номер заяви-реєстраційної картки зазначено у контрольно-інформаційному листі, який роздруковується разом із цією заявою.
3. У разі проходження ЗНО в 2013 році результати минулих років не анулюються. Абітурієнт може обрати кращий результат тестування. Комбінувати результати ЗНО різних років необхідно у заяві, яку абітурієнти подаватимуть під час вступу.
4. Обов’язкових предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання немає! Абітурієнт на власний розсуд обирає перелік предметів, результати тестування з яких потрібні йому для вступу до ВНЗ.
5. Випускники минулих років разом із заявою-реєстраційною карткою та копією паспорта надають під час реєстрації копію атестата (без додатку) про повну загальну середню освіту. Довідку зі школи надають лише ті особи, які закінчують навчання у школі, технікумі, училищі чи коледжі у 2013 році та ще не отримали атестат про повну загальну середню освіту.
6. У випадку відмови від участі в ЗНО абітурієнт повинен надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти відповідну заяву. Відсутність відмітки у сертифікаті ЗНО про участь у тестуванні не є підставою для анулювання інших результатів зовнішнього незалежного оцінювання.
7. 100 балів дорівнюють результату 0. Максимальний бал, який може отримати абітурієнт за результатами складання тестів, становить 200 балів. Для цього набрані абітурієнтами тестові бали переводяться в оцінку за шкалою 100-200 балів.
8. У 2013 році дійсні сертифікати ЗНО 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 років, відповідно вони можуть використовуватися абітурієнтами під час вступу до вишу у поточному році разом із сертифікатами ЗНО 2013 року. Абітурієнти можуть обирати кращі результати тестування із сертифікатів, дійсних під час вступу до вишу у 2013 році.
9. Радимо особам, які реєструються для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2013 року, заповнювати заяву-реєстраційну картку чорнилом чорного або темного насиченого кольору. Це значно полегшить обробку реєстраційних документів.
10. Орієнтовний термін отримання кореспонденції від регіонального центру оцінювання якості освіти становить два-три тижні. Стан опрацювання документів абітурієнт може перевірити на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, скориставшись спеціальним сервісом щодо стану обробки документів. Для цього необхідно ввести номер реєстраційної заяви або штрих-код поштового відправлення.
11. Місце проведення тестувань буде вказано в запрошенні-перепустці, що надсилається абітурієнтові поштою орієнтовно за три тижні до дати проведення першого тестування.