Соціальні новини - 2012: люди і події

Три дитячі конкурси від “Пошти”

 Подарунки за добрі вчинки

До свята Миколая “Пошта” організувала конкурс “Розкажи Миколаєві про свої вчинки”. У навечір’я свята Чудотворець у кав’ярні “Прага” вручив смачні гостинці й призи від торгових марок “Галичина” і “Старт” наймолодшим читачам за гарні малюнки та щирі, чесні листи. Окрім цього, діти тішилися квитками у “Музей Шоколаду “АВК”, аквапарк “Пляж”, Львівську філармонію та на фінал проекту “Міні Міс Львів”. 

Гостею і творчим експертом свята стала знана художниця Оксана Бондарук, яка обрала найкращі роботи конкурсу. Їх автори у січні 2013-го відвідають безкоштовний майстер-клас у “Школі мистецтв Оксани Бондарук”.

Смачні призи за писанки 

Напередодні Великодня “Пошта” і торгівельна марка “Мої корівки” провели конкурс “Моя великодня писанка”. Діти не лише малювали та розфарбовували писанки, але й виготовляли їх у техніці квілінг, оздоблювали  бісером та іншими матеріалами. Всі учасники отримали набори смачних і корисних гостинців, що були дуже доречними перед великодніми святами.  

Теплі слова для матусь 

Найактивнішу участь читачі взяли конкурсі “За що я хочу подякувати своїй матусі”. До редакції надходили зворушливі листи не лише від дітей, а й від дорослих читачів, які на сторінках газети висловлювали подяку своїм матерям. До конкурсу долучалися цілими родинами та гуртками. Учасники надсилали малюнки, фотографії та вірші. Всі учасники отримали набори смачних гостинців від торгівельної марки “Мої корівки”.

 

 ЗНО: львівські випускники – найкращі! 

У 2012-му понад 70 випускників із 33 навчальних закладів Львова отримали по 200 балів на ЗНО. Найкращі результати в Україні із ЗНО показали учні Львівського фізико-математичного ліцею – 15 учнів мали найвищий бал на тестуванні.

Цього року у п’ятірку лідерів серед вишів України за кількістю поданих заяв абітурієнтів увійшли ЛНУ ім. І. Франка (40 751) та Національний університет “Львівська політехніка” (32 887).

Загалом у 2012-му вступна кампанія була дуже проблемною та нервовою. 

Окрім традиційних довгих черг та виснажливого чекання, вступники зіткнулися із суттєвими технічними недопрацюваннями електронної реєстрації заяви про вступ та Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Наприклад, абітурієнти не завжди могли подати вступну заяву через інтернет, оскільки система періодично зависала та видавала помилку щодо вибору статі, реєструвала на іншу спеціальність, не показувала результатів ЗНО.

Ще одним каменем спотикання стала інформаційна система “Конкурс”, що не відображала повні рейтингові списки абітурієнтів та змінювала бали у сертифікатах. Проблеми виникали у пільгової категорії абітурієнтів, а також вступників із додатковими балами, які не виокремлювалися в інформаційній системі. 

 Більше шансів на порятунок хворих 

У 2012-му медичні заклади Львова поповнилися новим сучасним обладнанням, яке забезпечить якісніше лікування. Зокрема жіноча консультація третьої міської лікарні тепер працює не в аварійному приміщенні на вул. О. Степанівни, а у відремонтованому за новими стандартами приміщенні на вул. Рапопорта, 6. Тут і УЗД, і лабораторія поруч, і приїхати сюди набагато зручніше. 

У дитячій лікарні на вул. П. Орлика відкрили єдиний в Західній Україні відділ дитячої нейрохірургії, а також відділ реабілітації. 

Восьма клінічна лікарня отримала у подарунок надсучасне обладнання для оперування та інтенсивної терапії хворих, що постраждали від опіків. Вартість обладнання – близько 40 тисяч доларів. 

У 2012-му Фонд Анни Мазуренко “Здоров’я дітей” (Канада) передав гібридні інкубатори для новонароджених у відділення недоношених новонароджених Львівської обласної клінічної лікарні.  

Батько року

Отець-доктор Сергій Олійнічук, настоятель храму святої Софії у Львові, разом із дружиною Наталею виховує сімох дітей! Він вважає, що батько – це голова сім’ї, дбайливий опікун, який бере на cебе відповідальність за її добро та безпеку, виховання дітей та матеріальний добробут родини. Передусім батько має бути щирим та правдивим. Його слова не мають розходитися з ділом. 

“Бо насправді дітям не так важливо, що ми їм говоримо і які “моралі читаємо”. Вони бачать як і чим ми насправді живемо. Переконати їх і заслужити повагу може лише наш добрий приклад”, – каже о. Сергій. І що менша дитина, то легше батьку встановити з нею добрий контакт, щиро спілкуватись і просто бути разом. 

Якщо дитина змалку звикне ділитися з батьком своїми переживаннями та проблемами, то й у нелегкому перехідному віці буде шукати допомоги і поради у нього, а не на вулиці.

О. Сергій Олійнічук певен: діти для батька є особливим, неповторним і найціннішим Божим даром, знаком Його благословення. “Моїм майбутнім, надією, мріями, запереченням смерті та проминання. Часом турботою і тривогою, але ніколи тягарем і смутком”, – каже о. Сергій.

“Поважаючи своїх дітей і завжди, за різних обставин, вказуючи їм на їхню цінність та неповторність, ми утверджуємо в них почуття власної гідності, того, як вони сприйматимуть себе й інших, як відважно входитимуть у доросле, самостійне життя”, – наголошує о. Сергій Олійнічук. 

Настанова року

П’ятитисячний наклад книжки отця Бруно Ферреро “365 історій для життя” розійшовся менш ніж за два тижні. Історії, які пише священик і вихователь молоді прості і зрозумілі кожному, у них – справжня мудрість життя. В інтерв’ю “Пошті” він зазначив, що тільки виховання може змінити світ! Потрібно будувати особу, але це не  “справа техніки”. Все, чого батьки бажають для своєї дитини, самі мають шанувати і виховувати в собі, передусім моральні якості. Всі недоліки, які має один із батьків, можна знайти у дітях. Найбільший дар, який можна дати дітям і молоді – розвивати їхню уяву. 

“Найбільше дитина потребує, щоби батько був батьком, а мати – матір’ю, а головним обов’язком батька щодо дітей є любити їхню маму  і час до часу підміняти її. А всі обов’язки і хатня робота мають бути розділені між усіма членами родини. Родина тримається, якщо в ній панує гармонія”, – каже о. Бруно. 

Виховання ж відбувається через очі. Все залежить від того, що бачить дитина. Якщо діти бачать чоловіка і жінку, які люблять одне одного і допомагають одне одному, це перша катехизація. Діти ніколи не роблять того, що батьки їм кажуть робити, а  лише те, що бачать, як батьки це роблять.  І вони будуть тими, ким є батьки.

“Потрібно нагадати усім матерям: якщо ви зробите зі себе “килимок”, то з часом інші будуть витирати ноги об вас ноги. Тому важливо, щоб кожна особа мала свою правильну цінність. В сім’ї немає покоївок. Повага в сім’ї – найважливіша цінність. Кожен завжди повинен поважати іншого”, – розповів “Пошті” о. Бруно Ферреро.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4077 / 1.62MB / SQL:{query_count}