Герої року

Звернути увагу людей на власну безпеку та замислитися над тим, що герої живуть серед нас, – мета Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року”.

Львів’янин серед “Героїв-рятівників року” України 

Звернути увагу людей на власну безпеку та замислитися над тим, що герої живуть серед нас, – мета Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року”. 17 вересня в рамках святкування Дня рятівника МНС України нагородило фіналістів. Почесну нагороду лауреата акції отримав начальник караулу 4-ДПРЧ м. Львова, майор служби цивільного захисту Юрій Іванів, який врятував жінку. Львів’янка намагалася вистрибнути з вікна п’ятого поверху під час пожежі. Рятувальник піднявся до жінки через охоплену полум’ям сходову клітку і фактично у мить стрибка встиг схопити її за руку та втягнути на балкон.

У списку лауреатів є і Василь Левицький – паламар храму в с. Довге, що на Івано-Франківщині. Чоловік, ризикуючи життям, врятував двох підлітків, які ледь не потонули у Дністрі. Нагороду отримав і четвертокласник Владислав Шугайло, який  врятував дев’ятирічного товариша, що провалився під кригу.

За мужність і героїзм нагородили й інших номінантів. Максим Барабаш, учень десятого класу м. Миколаєва, ризикуючи життям, витяг дворічного сусідського хлопчика з колодязя. Горловина криниці була надзвичайно вузькою, але худорлявий Максим зміг спуститися на дно 16-метрового колодязя і врятувати дитину. 

А ось Дмитро  Аржевічев, в. о. заступника начальника центру з питань технічної експлуатації Центру телекомунікаційних послуг №3 Дніпропетровської філії “Укртелеком”, врятував трьох людей, які ледь не потонули через сильний шторм на водосховищі поблизу Дніпродзержинської гідроелектростанції. 

Четвертокласниця Єлизавета Павленко у Чигирині (Черкаська область) на міському пляжі біля річки Тясмин врятувала семирічну дівчинку, яка ледь не потонула.

Ще один номінант – вогнеборець м. Луцька  Ігор Криворучко. Він врятував рибалку, який провалився під кригу. Наблизитися до чоловіка, що тонув, ближче ніж за 10 м було неможливо, тому Ігор обв’язався мотузкою і стрибнув у крижану воду. Йому вдалося доплисти до рибалки, схопити його та виштовхнути з води.

Школярка врятувала брата  з вогню

У с. Либохора, що на Турківщині, 2 грудня дев’ятирічна Марічка, ризикуючи  життям, врятувала чотирирічного братика від вогняної стихії. Мати з батьком поїхали на базар, залишивши чотирьох дітей удома разом із дідусем. Через коротке замикання в будинку миттєво спалахнула пожежа. Школярка прокинулася від крику дідуся. Марічка, побачивши  палаюче житло і дідуся, охопленого полум’ям, злякалася, але не розгубилася і побігла до свого братика. Розбивши рукою вікно, дівчинка допомогла малечі перелізти, а після нього і сама вискочила з будівлі. Повернувшись додому, батьки побачили вщент зруйнований вогнем будинок. На жаль, дідусь від опіків помер. Єдиною розрадою було те, що батьки побачили своїх дітей живими. За героїчний вчинок рятувальники номінували ученицю на премію “Герой-рятівник року”. 

Розчистили замети, аби довезти малюка до лікарні

Старший солдат служби за контрактом Микола Львівський, тракторист-машиніст бульдозера аеродромно-технічної роти Івано-Франківської бригади тактичної авіації, останні півмісяця грудня 2012-го перебував на Тернопільщині. Сюди його скерували розчищати дороги області від снігових заметів. Професійні навики військовослужбовця фактично врятували життя піврічного хлоп’яти. У ніч на 17 грудня на дорозі Дуліби–Бучач, неподалік траси Тернопіль–Івано-Франківськ, було заблоковано карету швидкої медичної допомоги, яка їхала на виклик до населеного пункту Дуліби. Там  на допомогу лікарів чекав шестимісячний Дмитро Кріль. У малюка був приступ астми. 

Аби “швидка” змогла прибути до місця виклику, на допомогу приїхала група військовослужбовців бази зберігання озброєння Повітряних Сил Збройних Сил України. Спеціальною технікою ІМР-2М (інженерна машина розгороджувальна) керував Микола Львівський. Майже 18 кілометрів бездоріжжя, засипаного снігом, розчистили якнайшвидше. Завдяки цьому карета “швидкої”  вчасно привезла хвору дитину до районної лікарні Бучача. “Добре, що медики врятували дитину”, – говорить Микола Львівський. 

Пілоти не здалися і не катапультувалися! 

На Прикарпатті завдяки майстерності, сміливості і мужності пілотів, які керували військовим літаком Л-39, вдалося уникнути трагедії – його падіння. Льотчики виконали завдання, проте під час приземлення у машини відмовив механізм випуску шасі, і їм довелося садити літак “на черево” на ґрунт. Новітня історія української авіації таких випадків ще не знала! Пілоти могли залишити несправний літак і катапультуватися, але не зробили цього. 

“Аби запобігти займанню літака, використали пальне до мінімального залишку. Виконали контрольний захід на посадку. Пролетіли над ґрунтовою смугою на висоті один метр, оглянули її та оцінили умови приземлення. Потім знову виконали маневр, аби почати посадку, – каже полковник Олександр Кухаренко, який літає вже 30 років. – Під час цього дотримувалися такої швидкості, за якої літак мав менший кут атаки і, торкаючись землі, не вдарився б гостро об неї. Всі зроблені подумки розрахунки виявилися правильними. Нашому екіпажу вдалося посадити літак на землю. Лише наприкінці руху ґрунтом його трохи розвернуло”.

За збереження бойового літака Л-39, який довелося садити “на черево”, двох військових пілотів – заступника командира повітряного командування “Захід” з авіації, начальника авіації Олександра Кухаренка та начальника повітряно-вогневої і тактичної підготовки бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр” Андрія Кротова – Президент нагородив орденами “За мужність” III ступеня. 

За плечима полковника – близько півтори тисячі годин польотів, за час служби він літав близько п’яти тисяч разів! У Повітряних Силах пілотів такого рівня можна перерахувати на пальцях обох рук. 

Після екстреного приземлення літака “на черево” фахівці встановили причину несправності – механічний дефект однієї тяги системи випускання шасі. Полковнику Кухаренку вдалося пролетіти на швидкості майже двісті кілометрів на годину на висоті лише один метр над смугою, а потім ще й виконати успішну посадку на ґрунт.

 Даівці витягнули з вогняної пастки чоловіка 

Вночі 15 грудня двоє молодих працівників ДАІ, ризикуючи життям, з палаючого будинку витягнули 42-річного жителя села Старий Яричів. Патрулюючи дорогу, інспектори ДАІ Кам’янка-Бузького району – лейтенанти  25-річний Роман Данько та 28-річний Володимир Іванцік – під час об’їзду району ще здалеку помітили будинок, охоплений димом.  Не гаючи ні хвилини, вони якнайшвидше поїхали до місця події. Вікна і двері оселі були зачиненими. Один із правоохоронців через вікно побачив чоловіка, який  лежав в одній із кімнат будинку. Через вікно Роман Данько та Володимир Іванцік витягнули непритомного чоловіка, врятувавши його життя! Причиною займання будинку стала несправність пічного опалення. Власник не вчасно зреагував на подію, бо був напідпитку. 

 Обійшлося стресом  

У Львові 20 липня черговому МНС області повідомили: на третьому поверсі будинку, що на вул. Куліша, 24, на підвіконні стоїть заплакана дівчинка. Приїхавши  на місце, рятувальники пожежною драбиною піднялися до дитини. Завдяки оперативним діям і злагодженій роботі працівників МНС, дівчинку зняли з підвіконня. Як з’ясували згодом, на момент цієї події батьків удома не було, а квартирою розгулював собака бійцівської породи. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4556 / 1.63MB / SQL:{query_count}