Як захиститися від сезонних недуг?

“Щораз частіше чути застереження про те, що у Львові збільшується кількість хворих на ГРВІ та грип. Дайте, будь ласка, кілька простих, але ефективних порад, як захиститися від цих хвороб”.
Ірина Брукс, м. Львів
 
Оксана Калита, лікар-імунолог:
–  В осінньо-зимовий період дуже легко захворіти. Причин застуди може бути кілька – мокрі ноги, переохолодження тощо. Звичайно, є кілька порад, як уникнути респіраторних вірусних інфекцій.
По-перше, кожна людина повинна взяти собі за правило: повернувшись із навчання чи з роботи, ретельно вимити руки з милом. Зі собою можна носити вологі дезінфікувальні серветки, аби протерти руки після того, як потрималися за поручні  в транспорті чи брали гроші, щоби розрахуватися в магазині.
По-друге, регулярно провітрюйте помешкання, частіше мийте підлогу. Віруси досить довго можуть бути активними в сухому, теплому приміщенні і майже миттєво гинуть у прохолодному, вологому. Температура в кімнаті має бути приблизно 20°С, вологість – 50 – 70%. 
По-третє, якщо на роботі або вдома вже є хворий, варто попросити його, аби пчихав і кашляв лише у носовичок. 
По-четверте, на хворому обов’язково повинна бути марлева маска: вірусу вона не затримає, але краплі інфікованої слини не пропустить.
По-п’яте, користуйтеся сольовим розчином для зволоження слизової оболонки носа. Його можна приготувати так: 1 ч. л. кухонної солі на 1 л кип’яченої води. Залити в будь-який флакон із розпилювачем і кожні півгодини бризкати в ніс. Варто використовувати й готові сольові розчини, які продають у аптеках.
 
 

Яка перша допомога при отруєнні грибами?

“На ринках Львова продають дуже багато грибів. Втриматися від їх купівлі неможливо. Скажіть, будь ласка, чи існують протипокази до вживання грибів і з якого віку їх можна давати дітям? Кому їх їсти не варто і яка перша допомога при отруєнні грибами?”
Василь Гліб, м. Львів
 
Орест Кравченко, лікар-токсиколог:
– Категорично заборонено споживати гриби дітям до семи років. А тим, яким виповнилося 10, давати в мінімальних кількостях, адже отруєння у дітей має набагато важчий перебіг.
Утриматися від споживання грибів належить людям із проблемами в роботі шлунково-кишкового тракту та печінки.
При перших симптомах отруєння слід негайно викликати швидку допомогу. До її приїзду хворого треба покласти в ліжко, промити шлунок двома-трьома склянками сольового, содового або марганцевого розчину, дати проносний засіб, кілька таблеток активованого вугілля і зробити клізму. Якщо не було блювання, його потрібно стимулювати, аби токсини не встигли всмоктатися у кров. Напоїти чаєм чи молоком. І в жодному разі не лікуватися самому!
 
 

Які продукти допоможуть зберегти зір?

“Останнім часом у мене став погіршуватися зір. Звісно, дається взнаки те, що робота пов’язана із комп’ютером. Почала робити різні вправи, щоб очі не втомлювалися. Проте чула, що для того, аби добре бачити, треба і правильно харчуватися. Скажіть, будь ласка, які продукти допоможуть уникнути проблем із очима”.
Ярослава Михальчук, м. Городок
 
Іванна Шепта, лікар-офтальмолог:
– Звичайно, на зір впливає і правильне харчування. Щоб добре бачити, потрібно обов’язково вживати вітаміни, мінерали і спеціальні антиоксиданти. Наприклад, два найважливіші вітаміни, що покращують зір, – А і С. 
З овочів, городини слід віддавати перевагу капусті, моркві, помідорам, часнику. З фруктів і ягід – чорницям, цитрусовим. У пригоді стануть спеції і трави, наприклад, кріп, петрушка, карі. Щоб не мати проблем із зором, до раціону варто додати жирну рибу, горіхи, яйця, соняшникове насіння, зернові та бобові.
 
 

Чим краще запивати пігулки?

“У моєї бабусі постійні проблеми із серцем та тиском. Немає такого дня, щоб вона не пила таблеток. Постійно торочить, що ті пігулки треба запивати молоком, а ось ці – лише водою. Скажіть, будь ласка, чи справді має значення те, чим запиваємо таблетки?”
Ольга Вакулюк, м. Львів
 
Леся Магоцька, лікар-терапевт:
– Універсальний засіб для запивання таблеток, – звичайно ж, вода. Якщо людина будь-яку пігулку зап’є кип’яченою водою, погано їй від цього не стане. Але є окремі випадки, коли запивати краще іншими рідинами.
Наприклад, кислі фруктові та овочеві соки можуть нейтралізувати фармакологічний ефект деяких антибіотиків, посилити фармакологічну дію аспірину. Молоком можна запивати ті лікарські препарати, що подразнюють слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Не варто запивати молоком таблетки з кислотостійкою оболонкою (панкреатин, мезим тощо), оскільки при цьому розчиняється запобіжна оболонка, препарат руйнується ще до всмоктування, і ви не досягнете бажаного лікувального ефекту.
Категорично заборонено запивати ліки газованими водами чи кавою! Варто пам’ятати, що взаємодія пігулок з певними напоями може спричинити хімічну реакцію, і тоді препарати замість помогти можуть тільки нашкодити або викликати збої в організмі.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3260 / 1.59MB / SQL:{query_count}