Із 1 січня 2013 року в Україні набуде чинності Закон України “Про зайнятість населення”. Документ має низку нововведень для роботодавців і безробітних. Зокрема, студенти отримають право проходити стажування на платній основі. Про це розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
“Тепер роботодавець буде зобов’язаний відкрити студентовы трудову книжку та внести запис про початок його трудової діяльності. Це важливо, адже раніше, коли молодь приходила на роботу, першим каменем спотикання, як правило, була відсутність досвіду роботи в тій чи іншій галузі”, – каже Василь Барилюк.
Також він повідомив, що, відповідно до нового закону, молодим випускникам вищих навчальних закладів, які погодяться працювати у сільській місцевості, надаватимуть фінансову допомогу розміром десять мінімальних зарплат. А якщо молодий працівник працює в цьому населеному пункті не менше ніж десять років, житло, що йому надавалося для проживання у сільській місцевості, стає його власністю.
Директор Львівського обласного центру зайнятості певен, що цими нововведеннями користуватимуться насамперед випускники аграрних, педагогічних і медичних вишів.
Незважаючи на багатообіцяючі перспективи нового закону, нині на Львівщині чимало людей залишаються без роботи. 55 % безробітних у нашому регіоні – молоді люди до 35 років. Половина з них має вищу освіту.
“42 % офіційно зареєстрованих безробітних – це жінки, 58 % – чоловіки. Людей передпенсійного віку – приблизно 8%”, – каже Барилюк.
Говорячи про безробіття серед молоді, посадовець зазначив, що насправді багато батьків перебувають на заробітках за кордоном і надсилають гроші своїм дітям. Тому останні часто не шукають собі постійної роботи, влаштовуються десь тимчасово, а потім знову стають на облік у центр зайнятості. Також, за його словами, багато людей є самозайнятими, тобто “самі дають собі раду”, офіційно не влаштовуючись на роботу.
Крім того, він повідомив, що за 10 місяців цього року завдяки Львівському обласному центру зайнятості змогли працевлаштуватися 33 тис. людей.