На засіданні у вівторок депутати скасували голосування за наклеп. Проте проект Віталія Журавського ще може залишитися у Верховній Раді, але значно гірше те, що до ідеї криміналізувати відповідальність за висловлювання хочуть повернутися після виборів.
Другого жовтня депутати голосували не за зняття проекту закону Журавського із розгляду, а за те, аби їх голосування на підтримку документа в першому читанні визнали недійсним. До ідеї “регіонала” можуть повернутися пізніше, у більш вигідний час. На це вже натякнули кілька депутатів Партії регіонів. Цікаво, що скасування голосування підтримало 349 депутатів (174 “регіонали”, 56 “бютівців”, 45 “нунсівців”, 23 комуністи, 20 “литвинівців”, 18 депутатів із групи “Реформи заради майбутнього” та 13 позафракційних парламентарів), ще 30 не голосували, а один (“регіонал” Василь Кисельов) був “проти”. За незмінність позиції Кисельова й освистали присутні на акції протесту під парламентом журналісти.
Вже увечері депутати різних штабів із телеекранів тлумачили і припускали, що ж вони ухвалили. Перший заступник голови парламентського комітету з питань регламенту та депутатської етики, “бютівець” Сергій Сас, запевнив, що документ і далі є в базі ВР, а тому до нього можуть повернутися у будь-який момент. За його словами, Верховна Рада скасувала рішення про ухвалення законопроекту в першому читанні, але не відмінила доручення головному комітету підготувати законопроект до другого читання. “У сухому залишку ми маємо законопроект, не знятий з розгляду, а це означає, що він у будь-який момент може бути внесений та проголосований ще у цьому скликанні”, – цитує слова Саса прес-служба “Батьківщини”. Щоправда, в такі нюанси парламентського регламенту депутати можуть не вчитуватися. Вони й раніше ухвалювали чимало законів із порушенням процедури (згадаймо хоча б Кримінально-процесуальний кодекс, ухвалений 50-ма голосами, та голосування за “мовний” проект Ківалова-Колесніченка).
Слова Сергія Саса “регіонали” заперечують, але в той же час кажуть, що від намірів не відмовляються. Зокрема, Олена Бондаренко заявила, що рішення про скасування законопроекту про наклеп ухвалено “під впливом політичної ситуації”, а для криміналізації наклепу шукатимуть “більш вигідний час”.